YUNAK MESLEK YÜKSEKOKULU
2018-2019 AKADEMİK YILI MEZUNİYET TÖRENİ

   2016 Yılı Eylül ayında ilk öğrencilerini alarak Eğitim Öğretim hayatına başlayan yükseokulumuzda; bilimsel ve kültürel etkinliklerle dolu yaklaşık 3 senenin sonunda 22/05/2019 tarihinde İKİNCİ mezuniyet törenimizi düzenledik. Okul bahçesinde gerçekleşen mezuniyet törenine; Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe, Yunak İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş, Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatih Yıldırımer, Yunak Ziraat Odası Başkanı Yusuf Gülmez, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Emin Makascı, protokol üyeleri, akademik ve idari personel ile davetliler, mezunlar ve ailelerinin katıldığı gece son derece keyifli ve güzel geçti.Akşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın sunduğu konserin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan mezuniyet töreninde Yüksekokul Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Kadir Öztaş açılış konuşmasını yaparak mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.Velilere; büyük fedakârlıklarla büyüttüğünüz üniversite çağına getirdiğiniz ve bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızı bugün sizlere üniversite mezunu olarak geri teslim ediyoruz diyerek Selçuk Üniversitesi vurgusu yapan müdürümüz, çocuklarımız okulumuzda milli ve manevi değerlere sahip aydın insan olma özelliğini kazandılar dedi. Öğrencilere ise; Eğitimin ömür boyu süren bir süreç olduğunu vurgulayarak, mesleki hayatlarında en iyi olmak için kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini, en iyiye ulaşmak için çaba sarf etmekten kaçınmamaları gerektiğini vurguladı. Yüksekokulumuzun açıldığı günden bugüne desteklerini esirgemeyen Rektör Sayın Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN e teşekkür etti. Ayrıca mezun olmak üzere olan öğrencilerimize 2 sene önce yaptığı konuşmayı hatırlatarak, zamanın çok hızlı geçtiğine değinen müdürümüz öğrencilerimize; hayatlarının geri kalan kısmında da Milletimiz ve Memleketimiz için faydalı işler yapmaları gerektiğini hatırlattı. 

   Daha sonra öğrencilere hitaben konuşan Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem AKBULUT, Sevgili Gençler; Kendinizin bu ülke, bu toplum ve bu dünya için ne denli önemli olduğunuzu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın ve kendinizi çağdaş bir birey olmaya hedefleyin, kendinize güvenin. İstek ve azim insanın en büyük desteğidir. Öğrenmeyi isteyiniz, başarılı olmayı isteyiniz. Şunu unutmayın ki; herbiriniz birer ressamsınız ve hayatınızın resmini kendiniz çizeceksiniz diyerek öğrencileri mezuniyetlerinden dolayı tebrik etti.

 

     Protokol konuşmalarına devam eden Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan ise, Mezun olmak eğitimin bittiği anlamına gelmiyor. Elbette ki ilkokuldan başlayan süreci üniversiteyle tamamladınız. Yeni bir hayata adım atıyorsunuz. Bizler sizlerin hayata daha donanımlı atılmanız için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Mezuniyet bir son değil bir başlangıçtır. Şimdi hayata atılma, iş, eş ve yuva kurma dönemindesiniz. İnşaAllah bundan sonraki hayatınızda başarılı ve mutlu olursunuz diyerek öğrencilerimizi tebrik etti. Demirhan konuşmasının devamında ise öğrencilere başarılı olmaları için çok çalışmaları ve hedefler belirlemeleri gerektiğini vurguladı. Bu hedeflere ulaşırken ise unutmamaları gereken birtakım nasihatlerde bulundu. Gerçek başarıya ancak ve ancak, doğruluk, dürüstlük ve güzel ahlak zırhını kuşanarak ulaşabilirsiniz dedi.

      Konuşmaların ardından Yunak Meslek Yüksek Okulu nu birincilikle bitiren Merve Demir, ikincilikle bitiren Sena Dağlı,üçüncülükle bitiren Sefa Bor  ve 2018-2019 akademik yılında dereceye giren öğrenciler, Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan,  Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatih Yıldırımer ve protokol üyeleri tarafından plaket ve hediyelerle ödüllendirildi.okulu birincilikle bitiren Merve Demir tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı. Okulumuzu 3,83 ortalama ile birinci bitiren Merve Demir, yaş kütüğüne isim plaketini çaktıktan sonra yaptığı konuşmada üzerinde emeği olan başta annesi ve babası olmak üzere Müdürümüze, tüm akademik ve idari personel ile okul çalışanlarına ve arkadaşlarına teşekkür etti. 

    Mezuniyet töreninde okulu bitirme heyecanı yaşayan tüm öğrencilerimiz hep birlikte havaya kep atarak, hem birbirlerinden ayrılmanın hüznünü hem de okullarını başarıyla bitirebilmenin mutluluğunu yaşadılar. Öğrencilerimizin aileleri ise en az onlar kadar mutlu ve heyecanlılardı. Kep atma merasiminden sonra tüm öğrencilerimize, ailelerine, protokole ve davetlilere Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından iftar yemeği ikramı yapıldı. 

  Yemeğin ardından Akşehir Organizasyon Doğaç Medya tarafından gerçekleştirilen eğlence programında genç öğrencilerimiz doyasıya eğlendiler. Dans eden, halay çeken ve oynayan öğrencilerimiz havai fişekler eşliğinde dilek balonları uçurarak 2 senenin tatlı yorgunluğunu üzerlerinden attılar. Aileleriyle, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle hatıra  fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmeyen ilk mezunlarımız doyasıya eğlendiler.

 
    Yunak Meslek Yüksekokulu olarak tüm öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyor, ömür boyu sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat sürmelerini temenni ediyoruz.