YUNAK MESLEK YÜKSEKOKULU
Yunak MYO dan KÜTÜPHANELER HAFTASI ETKİNLİĞİ

Yunak’ta Kütüphaneler Haftası Öğrenci-Yazar Buluşmasıyla Kutlandı.Yunak’ta Kütüphaneler Haftası münasebetiyle kitap okuma ve okur – yazar buluşma etkinliği düzenlendi.Yunak Meslek Yüksek Okulu ile Yunak Turgut Ortaokulunun ortaklaşa düzenlediği etkinlikte öğrenciler Yazar Yunak Meslek Yüksekokulu Sekreteri Bülent KESKİN ve Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kadir ÖZTAŞ ile bir araya geldi.

 

Turgut ortaokulu bahçesinde düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının akabinde Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan’ın günün önem ve anlamını belirten konuşması ile devam etti. Programa ilçe genelinde büyük katılım sağlanırken , öğrenciler izleyenlere çeşitli etkinlikler sundular. 

Etkinlik çerçevesinde yapılan toplu kitap okumanın ardından Yunak MYO Müdürü ve aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi(SÜNHAM) Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Kadir Öztaş, “Akşehir’den Dünyaya Yayılan Bilge; Nasreddin Hoca” kitabını, Yunak MYO Yüksekokul Sekreteri ve Yazar Bülent Keskin “Dünyanın Ortasındaki Şehbal” isimli romanını öğrencilere ve programa katılanların isimlerine imzaladılar.

Programa ; Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan , Yunak Mal Müdürü Tunay Işın , Yunak Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Osman Selçik , Yunak Tapu Müdürü Fatma Temel , Yunak MYO Yaşatma Derneği Başkanı Fatih Yıldırımer ,Yunak Meslek Yüksek Okulu İdari ve Akademik Personeli ,Yunak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Tunçez , daire ve kurum amirleri Yunak MYO Öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.