YUNAK MESLEK YÜKSEKOKULU
ÇANAKKALE DEN 15 TEMMUZ A MİİLİ İRADE

 

    ÇANAKKALE' DEN 15 TEMMUZ' A MİİLİ İRADE

18 Mart 2019 tarihinde Meslek Yüksekokulumuza Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Kağan KARABULUT ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Sayın Prof. Dr. Alp Önder Yıldız  ziyarette bulunmuşlardır. Ziyaret kapsamında Rektör Yardımcımız ve Koordinatörümüz okulumuz öğrencileri, akademik ve idari personeli ile biraraya gelerek okulumuzla ilgili eksiklikleri yerinde tespit ederek çözüm noktasında fikir alışverişinde bulundular.

 

18 Mart ÇANAKKALE ZAFERİNİN BÜYÜK YIL DÖNÜMÜ münasebetiyle akşam saat 19.30 da Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Kağan KARABULUT tarafından ''ÇANAKKALE' DEN 15 TEMMUZ' A MİİLİ İRADE'' adlı konferans gerçekleştirilmiştir. Açılış konuşmalarının ardından konferansa geçildi. Prof. Dr. Karabulut, tarihi seyri içerisinde Çanakkale’de yaşanan savaşı, tarafların orantısız güçlerine rağmen yapılan kahramanlıkları ve bu zaferin arkasındaki iman gücü ile vatan sevgisini Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle zengin görsel sunumuyla anlattı. Prof. Dr. Karabulut, Çanakkale Savaşı’nda Konya’dan Sivas’a, Balıkesir’den Kastamonu’ya o yıl mezun veremeyen liselerden, öğretmen okullarından söz ederek 15’liler türküsünün on beş yaşında cepheye giden bu gençlere yazıldığını ifade etti. Yine İstanbul Tıp’ın (Dârü’l-Fünûn) 2 bin 500 1. sınıf öğrencisinin Çanakkale’de şehit olduğunu ve okulun 1921’de mezun veremediğini belirterek bu savaşta 100 bin okumuş Türk insanının hayatını kaybettiğini söyledi. Konuşmasının son bölümünde Afrin Harekatı ve zaferine değinen Prof. Dr. Karabulut, Mehmetçiğe yazdığı ve seslendirdiği şiirlerin dinletileriyle katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

Programın sonunda ayrıca Yunak MYO 2018-2019 öğretim yılı güz döneminde yüksek onur ve onur derecesi alan öğrencilere protokol tarafından belge ve hediyeleri takdim edildi.

Konferansa Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, SÜ Meslek Yüksek Okulları Koordinatörü Prof. Dr. Alp Önder Yıldız, Yunak MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kadir Öztaş, Yunak MYO Yaşatma Derneği Başkanı Fatih Yıldırımer, siyasi parti temsilcileri, daire ve kurum amirleri, öğrenciler ve davetliler katıldı

 

 

 

tghrth