YUNAK MESLEK YÜKSEKOKULU
SÜNHAMdan Öğrencilere Akşehir Gezisi

              Selçuk Üniversitesi Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (SÜNHAM) ve Akşehir Belediyesi tarafından Akşehir’e ve Yunağ'a gelerek bu yıl eğitim görecek üniversite öğrencileri için Akşehir ve Nasreddin Hoca Tanıtım Gezisi düzenlendi.

 

 

          Akşehir Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu, Akşehir Meslek Yüksekokulu ve Yunak Meslek Yüksek Okulu 1.Sınıf öğrencilerinin katıldığı geziye Selçuk Üniversitesi Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kadir Öztaş ile Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel eşlik etti.

 

 

 

        Nasreddin Hoca Meydanı’nda başlayan gezinin ilk durağı Nasreddin Hoca Türbesi oldu. Selçuk Üniversitesi Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kadir Öztaş öğrencilere Akşehir’in tarihi ve Nasreddin Hoca hakkında bilgiler verdi. Geziye katılan grup daha sonra Batı Cephesi Karargâhı Müzesi, Tarihi Arasta Çarşısı, İplikçi Cami, Ulu Cami, Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, Tarihi Akşehir Evlerinin bulunduğu sokaklar, Tarihi Ermeni Kilisesi, Takkasızlar Konağı, Akşehir Evi ve Gülmece Parkı’nı kapsayan bir gezi yaptı. Geziye katılan gruba Akşehir Belediyesi tarafından Takkasızlar Konağı’nda da çeşitli ikramlar sunuldu.