YUNAK MESLEK YÜKSEKOKULU
28 Şubat tan 15 Temmuz a Milli İrade Konferansı

             28 Şubat 2018 tarihinde Meslek Yüksekokulumuza ziyarette bulunan Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Kağan KARABULUT 28 ŞUBATTAN 15 TEMMUZA MİLLİ İRADE konulu konferanslarını da sunmuşlardır. 

Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen konferansta konuşan Sayın Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Kağan KARABULUT , 28 Şubat hayalleri, rüyaları ve hayatları üzerinden tanklar yürütülen insanların temsilcileri olarak bugün burada olduğunu söyledi.

"28 Şubat tarihimizdeki karanlık noktalardan bir tanesidir." diyen Karabulut, şunları kaydetti:

"Milletimizin iradesine, demokrasiye, insan haklarına, hukuka ve inanç özgürlüğüne vurulmuş en ağır darbelerden bir tanesidir. Bu darbenin o günlerde cuntacı ayağı bugün yargı önünde hesap veriyor. O zamanlarda darbeciler Bu dava bin yıl sürecek demişlerdi. 21 yıl sürmeden mahkeme önüne çıktılar. Millet iradesi ile iktidara gelmiş kadroları hazmedemeyen bir takım karanlık odaklar, millete rağmen darbe yapmak için bir takım planlar kurmuşlar, aktörler belirlemişler, oynadıkları ve oynattıkları oyunlarla seçilmiş meclisi ve hükümeti itibarsızlaştırmaya çalışmışlardır." Programın sonunda, Rektör Yardımcımız tarafından yazılan kitaplar imzalanarak öğrencilere ve davetlilere hediye edildi. Sayın Hocamıza verdiği eşsiz bilgilerden ötürü çok teşekkür ederiz.  

 

 

 

 

,