YUNAK MESLEK YÜKSEKOKULU
2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni

    2017-2018 Öğretim Yılı Akademik Yılı Açılış Töreni 27/09/2017 Çarşamba günü Yüksekokulumuzda; Konya Milletvekili Sayın Mustafa BALOĞLU, Yunak Kaymakamı Sayın Fatih CIDIROĞLU, Yunak Belediye Başkanı Sayın Abdullah Emre DEMİRHAN, Yunak İlçe Emniyet Amiri Sayın Samet ASILDAŞ, Yunak İlçe Jandarma Komutanı Sayın Ümit BALCILAR, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Barbaros TOPALOĞLU, Yunak Meslek Yüksekokulu Yaşatma Derneği Başkanı sAyın Fatih YILDIRIMER ve ilçemizin diğer güzide kurum müdürlerinin teşrifleriyle gerçekleştirilmiştir. 

   Açılış konuşmasını yapan Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sayın Kadir ÖZTAŞ, konuşmasında okulumuzun bugüne kadar gelmesinde emeği geçen kurum ve kişilere teşekkür ederek, ülkemizin geleceği için son derece önemli olan gençlerimize ne olursa olsun akıllarını başkalarının himayelerine vermemeleri gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerimize zamanın ne kadar hızlı geçtiğini hatırlatarak; beklentileri karşılayabilmek hem kendilerine, hem çevrelerine faydalı bir birey olabilmeleri için daha çok ve istekli çalışmaları gerektiğini hatırlattılar. Daha sonra söz alan Sayın Belediye Başkanı ve Sayın Kaymakam öğrencilerimize her zaman yanlarında olduklarını bilmelerini ve en ufak bir sorunda dahi çözüme ulaşabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

   Akademik yıl ilk dersini veren Konya Milletvekilimiz Sayın Mustafa BALOĞLU ise yaptığı konuşmada; herşeyin ve herkesin istemeden bile olsa yarışa girdiği, yarışmak zorunda kaldığı günümüz şartlarında, öğrencilerimizin bu yarışa şevkle dahil olarak kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini vurgulayarak, teknolojiye esir olmamalarını, her zaman ve her yerde kalplerinin onlara rehberlik etmesi temennilerinde bulundu. Ardından Sayın Vekilimize, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Mustafa ŞAHİN adına Yrd. Doç. Dr. Sayın Kadir ÖZTAŞ tarafından plaket takdim edilerek, dereceye giren öğrencilerimize başarı belgeleri verildi. Öğretim Yılı Akademik Yılı Açılış Töreni için okulumuzu gelen ve hatıra defterine hissettiklerini yazan sayın protokol üyelerinin hepsine ayrı ayrı teşekkür etmeyi bir borç biliriz.