SELÇUK ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ GÖRSEL KİMLİKLERİ

 

Selçuk Üniversitesi Kurumsal Kimlik Görsel Tasarımı; İnce Minare Müzesi'nde bulunun Konya Kalesi mimari parçalarından Selçuklu (XIII. yy.) dönemine ait hayvan figürünün orijinal formlarına sadık kalınarak, uygulanabilir teknik standartta, kurumsal kimlik / marka kimliği için en uygun formda tasarlanmıştır.

İlgili tasarım; 22.03.2006 tarihi itibariyle Türk Patent Enstitüsü tarafından 2006/11311 Tescil No ile 16/41/42 nice sınıflarında tescil edilmiştir. 30.04.2016 tarihi itibariyle Türk Patent Enstitüsü tarafından 2016/28788 Tescil No ile 41 nice sınıfında tescili yenilenmiştir.

Üniversitemiz tüm birimlerinin resmi yazışmaları ile görsel tasarım ve uygulamalarında, kurumsal bütünlük anlamında marka tecilli alınmış amblem ve logotype tasarımımızın kullanılması önem arz etmektedir. Alternatifli kullanım standartları da bulunan ilgili tasarımlara resmî web sayfamızdan ve / veya Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nden temin edinilebilir. Bu konularda, Kurumsal Kimlikten Sorumlu Doç. Dr. Ali Atıf Polat ile de görüşebilirsiniz.

Tüm akademik ve idari birimlerimizin; resmi yazışmaları ile tanıtım materyallerinde kullanılan amblem, resmi odalarda bulunan flamalar ve tabelaların görsel standartlarımıza uygun hale getirmesi gerekmektedir.