Selçuk Üniversitesi

NEWS, CULTURE, SPORTS

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:27

Selçuklu Araştırmaları Enstitüsünün kuruluşuna katkı sağlayanlar unutulmadı

Selcuk University 21:36

Selçuk Üniversitesi bünyesindeki Selçuklu Araştırmaları Enstitüsünün kuruluşunda emeği geçenler unutulmadı. İki yeni dilin ekleneceğinin de müjdelendiği programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken de katıldı.

Nefes, Selçuk Üniversitesinde tiyatroseverlerle buluştu

Selcuk University 20:38

Selçuk Üniversitesi (SÜ), Tiyatro Sanatçısı Nazlı Çığa’nın sahnelediği “Nefes” isimli tek kişilik oyuna ev sahipliği yaptı. Oyun, Yûnus Emre ile Hacı Bektâş-ı Velî arasında “Buğday mı istersin, nefes mi?” sorusuyla bilinen menkıbe çerçevesinde mesajlar verdi.

SÜ Eğitim Fakültesinde akademik kurul toplantısı yapıldı

Selcuk University 15:40

Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2021 – 2022 Yılı Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. Selçuklu kültürünün yaşatılması adına birçok adım atıldığını belirten Prof. Dr. Aksoy, “Öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim alması için eğitim ve araştırmadan kısmadan, lüks harcamalardan kaçınarak hareket ediyoruz.” dedi.

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:37

Selçuk İletişim, en çok ödül kazanan fakülte oldu

Selcuk University 18:30

TRT'nin 7'ncisini düzenlediği Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nın kazananları açıklandı. Bu yıl 121 üniversiteden bin 300'ü aşkın eserin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi en çok ödül kazanan fakülte oldu. Dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:51

Selçuk Üniversitesi ile TÜBA arasında protokol imzalandı

Selcuk University 15:41

Selçuk Üniversitesi ile Türkiye Bilimler Akademisi arasında yurt dışında çalışan, Türk vatandaşı olmayan Türkologlara burs verilmesine ilişkin protokol imzalandı. Protokol ile Türkologlar, Türkiye’deki meslektaşları ile ortak çalışma yapma imkânına sahip olacak.

FAST ACCESS

PROMOTION