Selçuk Üniversitesi

NEWS, CULTURE, SPORTS

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:45

Basında Üniversitemiz

Prof. Dr. Aksoy: Engelli dostu bir kampüs oluşturmayı hedefliyoruz

Selcuk University 14:50

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için ilan edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli öğrencilerle video bağlantısı aracılığıyla bir araya geldi. Göreve geldiği günden itibaren engellilere yönelik birçok projeye imza attıklarını belirten Prof. Dr. Aksoy, “Öğrencilerimizin ve personelimizin üniversite imkânlarından eşit şartlarda yararlanabilmesini amaçlıyoruz ve adımlarımızı bu çerçevede atıyoruz.” dedi.

Selçuk Üniversitesinden çevreci adım

Selcuk University 11:10

Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve çevre temizliği konusunda attığı adımlarla örnek olan Selçuk Üniversitesi, yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Alaeddin Keykubat Kampüsünde değerlendirilmek üzere tahsis edilen 5 adet elektrik araç hizmete sunuldu. İlerleyen süreçte bu sayının artırılması hedefleniyor.

GSF öğrencilerimizden, 16. Ambalaj Tasarımı Yarışması’nda önemli dereceler

Selcuk University 11:48

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, Ambalaj Sanayicileri Derneğince düzenlenen ‘16. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nda önemli derecelere imza attı.

Astım ve KOAH hastaları için mobil tabanlı uyarı sistemi geliştirdi

Selcuk University 14:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı Lisans öğrencisi Mustafa Yurdakul, Prof. Dr. Şakir Taşdemir’in proje danışmanlığında, astım ve KOAH hastalarına yönelik mobil tabanlı uyarı sistemi geliştirdi

FAST ACCESS

PROMOTION