ZİRAAT FAKÜLTESİ
TARIMSAL YAPILAR VE SULAMA
Dersin Adı   Örtüaltı Yetiştiriciliği (Seç.)
Dönemi Dersin Kodu Teorik Saat / Uygulama Saati AKTS
7 1521758 3 / 0 5
Dersin Düzeyi Lisans
Dersin Dili Türkçe
Dersin Veriliş Biçimi Yüz Yüze
Dersin Koordinatörü Prof. Dr. Önder TÜRKMEN
Koordinator E-mail turkmen selcuk.edu.tr
Öğretim Elemanı
Prof. Dr. Önder TÜRKMEN
Yardımcı Öğretim Elemanları
Dersin Amacı Sebzelerin yetiştirme teknikleri
Temel Bilimler Mühendislik Bilimleri Sosyal Bilimler Eğitim Bilimleri Sanat Bilimleri Sağlık Bilimleri Tarım Bilimleri
10 10 0 0 0 0 80
DERS YÖNTEM VE TEKNİKLERİ
Literatür çalışması, bu konuda yeni basılmış kitapların incelenmesi, tepegöz, Slayt makinesi ile sunumlar ve bilgisayar kullanım
HAFTA DERS İÇERİĞİ KAYNAK
1 Soğanın ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
2 Pırasanın ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
3 Kuşkonmazın ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
4 Marulun ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
5 Salatanın ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
6 Enginarın ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
7 Lahananın ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
8 Lahananın ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
9 Karnabaharın ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
10 Brokkolinin ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
11 Ara sınav -
12 Brokkolinin ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
13 Turpun ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
14 Turpun ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
15 Turpun ekonomik önemi, morfolojik özellikleri, iklim ve toprak istekleri, yetiştirme şekli, toprak hazırlığı, ekim-dikim ve bakım işlemleri Sebze yetiştirme teknikleri ders notları (Basılmamış), Doç. Dr. Önder TÜRKMEN, Doç. Dr. Mustafa PAKSOY 2005.
DEĞERLENDİRME SİSTEMİ   Ara Sınav Final
  Sayı Katkı Payı Sayı Katkı Payı  
Yarıyıl İçi Çalışmaları : - - - -
Devam/Katılım : - - - -
Uygulamalı Sınav : - - - -
Derse Özgü Staj : - - - -
Küçük Sınav : - - - -
Ödev : - - - -
Sunum ve Seminer : - - - -
Projeler : - - - -
Atölye/Laboratuvar Uygulamaları : - - - -
Vaka Çalışmaları : - - - -
Arazi Çalışmaları : - - - -
Klinik Çalışmaları : - - - -
Diğer Çalışmaları : - - - -
Ara Sınav   1 40 - -
Final   - - 1 60
AKTS İŞ YÜKÜ TABLOSU   Sayı Süre
Ders Süresi : 14 3
Sınav Dışı Ders Çalışma Süresi : 6 10
Sunum ve Seminer Hazırlama : 1 1
Derse Özgü Staj : - -
Atölye/Laboratuvar Uygulamaları : 4 7
Arazi Çalışmaları : 3 6
Vaka Çalışmaları : - -
Projeler : - -
Ödev : - -
Küçük Sınavlar : - -
Ara Sınav : 1 1
Final : 1 1
DERSİN AKTS KREDİSİ 5
No DERS ÖĞRENİM ÇIKTISI KATKISI (*)
D.Ö.Ç. 1 Öğrenciler sebzelerin yetiştirme tekniklerini öğrenir 4
* 1: Zayıf - 2: Orta - 3: İyi - 4: Çok İyi
PROGRAM ÇIKTISI VE DERS ÖĞRENİM ÇIKTISI İLİŞKİ MATRİSİ

DÖÇ1DÖÇ2DÖÇ3DÖÇ4DÖÇ5DÖÇ6DÖÇ7DÖÇ8DÖÇ9DÖÇ10DÖÇ11DÖÇ12DÖÇ13DÖÇ14DÖÇ15DÖÇ16DÖÇ17DÖÇ18DÖÇ19DÖÇ20
PÇ1
PÇ2
PÇ3
PÇ4
PÇ5
PÇ6
PÇ7
PÇ8
PÇ9
PÇ10
PÇ11
PÇ12
PÇ13
PÇ14
PÇ15
PÇ16
PÇ17
PÇ18
PÇ19
PÇ20