UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ
GALILEO

     

      Turizmle ilgili tüm hizmetleri sunan turizm ekonomisine, özellikle de ödemeler dengesine katkıda bulunan seyahat acentelerinin yerine getirdiği en önemli görevlerden biriside havayolu işletmelerinin biletleme işlemleridir. Havayolu şirketlerinin biletleme işlemleri, diğer ulaşım şirketlerinin biletleme işlemlerinden oldukça farklı ve uzmanlık gerektiren bir dizi kurallara bağlı olarak yapılmaktadır. GALILEO Central System, Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından belirlenmiş havayolu biletleme esaslarına göre biletleme işlemlerinin bilgisayarlı ortamda yapılmasını sağlayan dünyanın en gelişmiş sistemlerinden birisi olarak kabul edilmektedir.

 

   Hedefler

      Bu programın temel amacı; Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından belirlenmiş havayolu biletleme esaslarına göre, GALILEO sistemi üzerinden biletleme işlemlerinin bilgisayarlı ortamda uygulamalı olarak öğretilmesi ve sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanların yetiştirilmesidir.

            Bu kurs sonucunda tüm öğrencilere sertifika verilecektir. Ayrıca isteyen öğrenciler kurs sonucunda sınava tabi tutulacak ve başarılı olanlar, GALILEO yetkilileri ile anlaşma sağlandıktan sonra şifre alma eğitimine ücretsiz katılacaklardır. GALILEO kullanıcı şifresine sahip olanlar; havayolu şirketlerinde, seyahat acentalarında veya tur operatörlerinde iş bulabilirler.  

 

  Hedef Grup

            Bu programa özellikle turizm ile ilgili (konaklama, rehberlik, seyahat gibi) öğrenim gören öğrenciler ile birlikte işletme, pazarlama, halkla ilişkiler gibi programlardaki tüm öğrenciler katılabilir.

 

Galileo Eğitim Konu Başlıkları

          GALILEO sertifika programı aşağıda belirtilen konuları kapsamaktadır:

 Encode-Decode

 Availability (Yer durumu sorgulama)

 Booking File (PNR oluşturma, Rezervasyon Yapma)

 Booking File Modification (PNR değişiklikleri)

 PNR’da zorunlu olmayan sahalar (Notepad, Milleage Membership, OSI ve SSR mesajlar

 OSI Other Suplemantary Information) ve SSR (Special Service Requirement)

 Divide (Yolcu ayırma)

 Queue (Mesaj kutularını sorgulama)

 Fare Display (Ücret görüntüleme)

 Fare Quote (Ücret yükleme)

 Bilet Kesme

 

Tahmini Süre: 600 dakika eğitim + 120 dakika danışmalık.

Eğitim Ücreti: 300 TL.

 

Galileo Eğitimine Kayıt Olmak İçin;

Hesap Adı: S.Ü. Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü
İban No: TR 09 0001 5001 5800 7290 4824 35 Vakıfbank Hesabına
Açıklama olarak : UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ ve bir boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranızı yazarak ;

           Banka dekontunu okunur bir şekilde tarayıp, sistemde kullanmak istediğiniz kullanıcı adını, T.C. Kimlik numaranızı adınızı ve soyadınızı uzem@selcuk.edu.tr adresine mail atınız. Kullanıcı adı ve şifreniz bize mail attığınız maile gönderilecektir. Size gönderilen maildeki kullanıcı adı şifre ile http://uzaktan.selcuk.edu.tr/galileo/ adresinden sisteme girip Galileo eğitimine başlayabilirsiniz. Eğitim bitiminde verilen mail adresine başvuru yapan adaylara, Galileo eğitimini aldığına dair sertifika adreslerine kargo ile gönderilecektir.

 

Soru ve önerileriniz için bize uzem@selcuk.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.