TIP FAKÜLTESİ
SELÇUK TIP TA MERHUM DOÇ. DR. MURAT ÖNCEL İN ADI KÜTÜPHANEYE VERİLDİ

Kısa süre önce Akciğer Kanseri hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden fakültemiz öğretim üyelerinden Merhum Doç. Dr. Murat Öncel in adı fakültemizdeki kütüphaneye verildi.

Merhumun ailesi, yakınları, fakülte ve hastane yönetimi ile çok sayıda öğretim üyesi, personel ve öğrencinin katıldığı programda ruhuna indirilen hatimlerin duası yapıldı.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş; “Bugün buraya fakültemiz öğretim üyelerinden Merhum Doç. Dr. Murat Öncel in anısına isminin yaşayabileceği bir alan oluşturmak ve ruhuna fakültemiz öğretim üyeleri ve personellerimizin okuduğu hatimlerin duasını yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin şehir dışı toplantısı nedeniyle programa katılamayıp ailesine ve fakültemize tekrar başsağlığı dileklerini ilettiler. Merhumun vefatının üzerine Sayın Rektörümüzle de ismini fakültemizde nerede yaşatabiliriz diye istişare ettik. Fakültemizin en çok çalışılan, emek sarf edilen, bilime en çok katkısı olan alanlardan biri olduğunu düşündüğümüz kütüphaneye, Merhumun kişiliğini de göz önüne aldığımızda, isminin verilmesinin uygun olduğunu düşündük” dedi.

Her zorlu koşulda hiç düşünmeden mesleğini icra eden, 14 Mart 2012 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Yılın Doktoru seçilen Merhum Doç. Dr. Murat Öncel in üniversite, fakülte ve bilime katkılarından, verimli çalışmalarından bahseden Dekanımız Prof. Dr. Serdar Göktaş ailesine, yakınlarına ve sevenlerine tekrar başsağlığı diledi.

Program indirilen hatim duasıyla son buldu.