TIP FAKÜLTESİ
Bölüm Başkanı: Prof. Dr. Önder Murat Özerbil

Erasmus Koordinatör: Prof. Dr. Şerefnur ÖZTÜRK

Farabi Koordinatör: Prof. Dr. Şerefnur ÖZTÜRK

Mevlana Koordinatör:

AKTS Koordinatör: Prof. Dr. Tülün ÇORA

Amacı: Öğrencilere fizik tedavi ve rehabilitasyon anabilim dalında hangi hastalıkların ve hastalrın görüldüğü ve tedavilerinin nasıl yapıldığını anlatmak

Vizyon: Rehabilitasyon ihtiyacı olan hastaların tanınıp erken rehabilitasyonlarını sağlamak amacıyla birime yönlendirilmenin yapılabilmesi

Misyon: Bölüm ortopedik, nörolojik, çocuk, kardiyak vb rehabilitasyon tedavisi gereken hasta ve hastalıkların rehabilitasyon ihtiyacını karşılamaktadır.

Program Dili: Türkçe

Program Tanımı: Stajda kas iskelet sistemiyle ilgili hastalıkların tanı ve tedavisi yönünden teorik ve pratik dersler anlatılacaktır.

Kabul ve Kayıt Koşulları: Stajımız tıp fakültesi 5. sınıfında yer almaktadır.Tıp Fakültesinde kabul ve kayıt koşulları aşağıdaki gibidir Türk Öğrenciler için: Yükseköğretim Kurumu (YÖK tarafından belirlenen) yönetmelikler çerçevesinde bu programa öğrenci kabulü ÖSYS olarak adlamdırılam merkezi sınav sistemi ile yapılmaktadır.Öğrenciler öğrenim görmek istedikleri program tercihlerini bildirdikten sora bu sınavdan aldıkları puana göre ÖSYS tarafından ilgili programlara yerleştirilmektedir. Yabancı Uyruklu Öğrencileri için: Bu programa uluslararası geçerliliği olan SAT I, ACT, GCE vb.gibi sınav sonuçlarına göre yada üniversitemizce veya Türkiyedeki üniversitelerce yapılan yabancı uyruklu öğrenci sınavından ilgili yönergeler çerçevesinde geçerli, puan alan adaylar kabul edilmektedir.

Önceki Öğrenmenin Tanınması: 4. sınıfı başarıyla tamamlamak

Mezuniyet Şartları: -Yazılı ve sözlü sınavları başarıyla geçmek

Ölçme ve Değerlendirme Esasları: -Yazılı ve sözlü sınav

İstihdam Olanakları: -Devlet hastaneleri, Üniversite hastaneleri, Özel hastaneler

Üst Derece Programlara Geçiş: -Tıp Uzmanlık Sınavı