SİLİFKE TAŞUCU MESLEK YÜKSEKOKULU
SATRANÇ

 

Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören “Selçuk Üniversitesi Türk Birliği Topluluğu” öğrencilerinin organize ettiği satranç turnuvası yüksekokulda düzenlendi.

Yapılan etkinliğe toplam on altı kişi katılırken turnuvada iki hafta süresince on beş karşılaşma gerçekleşti.

Çekişmeli geçen mücadeleler sonrası İsmail Yalçın ve Ensar Doğan isimli öğrenciler finale kalırken, final karşılaşması sonucunda ise İsmail Yalçın turnuvanın birincisi, Ensar Doğan ise turnuva ikincisi oldu. Birinci ve ikinci olan öğrencilere ödüllerini Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Kazım Eser takdim etti. Öğretim Görevlisi Eser turnuvayı düzenleyen ve turnuvaya katılan öğrencilere teşekkür ettiğini, başarılı olan öğrencileri de tebrik ettiğini söyledi.

Selçuk Üniversitesi Silifke – Taşucu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Şeker ise “öğrenciler satranç oynayarak beyinlerini kullanıyorlar, düşünüyorlar, problem çözüyorlar  ve öğrendiklerini anında uyguluyorlar, satranç oynayan insanların kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu biliyoruz, planlı hareket etmenin önemini ve gereğini kavradıklarını bu açıdan satranç’ın etkin öğrenmede önemli bir araç olduğunu belirtmek istiyorum, ilerleyen tarihlerde de bu tür organizasyonlar artarak devam edecektir” dedi.