SİLİFKE TAŞUCU MESLEK YÜKSEKOKULU
SİLİFKE TAŞUCU MYODAN RUS MİSAFİRLERE DİL EĞİTİMİ

   Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksekokulu bünyesinde Atom Santrali yapım aşamasında görevli olan ve Silifke ile Taşucu çevresinde yaşayan Rus misafirlere, Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Erdoğan ŞEKER in girişimleri ve Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünün onayıyla Yüksekokul bünyesinde Türkçe eğitimler verilmeye başlanmıştır.

   Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Turgay AKDURUŞ tarafından verilen eğitimlerde, Avrupa Dilleri Dil Öğretimi Programı çerçevesinde A1 temel kullanıcı düzeyinde eğitimler verilmekte olduğunu, başlangıç aşamasında 20 kişinin eğitimlere katıldığını ancak talebin giderek arttığını belirtmiştir.

   Konuyla ilgili Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu MYO Müdürü Prof. Dr. Erdoğan ŞEKER ise eğitimlerin, Silifke ve Taşucu nda yaşayan yerleşik Rus vatandaşlarının  günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine, kendilerini temel düzeyde ifade etmelerine ve bölge halkı ile kaynaşmalarına yardımcı olması amacıyla verildiğini belirtmiş, Şeker ayrıca, bölge turizmine de katkı sunması beklenen derslerde kursiyerlere Türk dili ve kültürü ile bölge turizmi ve Silifke tarihine ilişkin bilgiler de verildiğini aktarmıştır.

Haber linki için tıklayınız