SİLİFKE TAŞUCU MESLEK YÜKSEKOKULU
2013-2014 Mezuniyet Töreni

Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksek Okulu 2013-2014 mezunlarını verdi.

          Bu yılki mezuniyet töreni Silifke Halk Eğitim binasında gerçekleşti.

     Törene Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Aydın AKIN, Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar, Silifke Garnizon Komutanı Hakan SAYILAN, Silifke Emniyet Müdürü Bülent Biçer, Yurtkur Taşucu Yurt Müdürü M.Kemal KARATAŞ, Metoroloji Müdürü Sıddık ŞEN, Okul Müdürleri  ile çok sayıda öğretim görevlisi ve veli katıldı.  

       Yükseokul Müdürü Doç. Dr. Aydın AKIN törende yaptığı konuşmada, mezun olan öğrencilerin kendilerini geliştirerek eğitimlerine devam etmelerini önerdi. Mezun öğrencilerin gerek bilimsel, gerek sosyal, gerekse coğrafi olarak çok iyi bir ortamda eğitim gördüklerini anlatan Akın, şöyle devam etti: "Eğitim öğretim, doğumdan ölüme kadar süren bir süreçtir ve siz de bu sürecin önemli bir bölümünü diplomalarınızla taçlandırıyorsunuz. Bundan sonra öğrendiğiniz bilgileri kullanma ve geliştirme döneminiz başlayacaksınız .Okul bitti diye hiçbir şeyi bırakmayınız. Asıl gelecek bundan sonraki çabalarınızla şekillenecek. Bundan sonraki hayatınızda yapacaklarınızla, hem sizin hem de ülkemizin geleceğini başarılarla süsleyin. Kendini yetiştirmiş bireyler olarak ülkemize hizmet etme ideali içinde olmanızı temenni ediyorum. Bu bilinçte olduğunuzdan ve gerekli gayreti göstereceğinizden eminim." dedi.

     Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar ise öğrenci velilerini, tüm yüksekokul personelini tebrik ederek, öğrencilere ömür boyu başarılar diledi.

     Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğrencilerinden Serap GÜVEN ise öğrenciler adına yaptığı konuşmada, eğitim süreci boyunca kendilerinden desteği esirgemeyen öğretim görevlileri ve ailelere teşekkür etti.

     Törende Silifke halk oyunu ekibi de bir gösteri gerçekleştirdi.

     Daha sonra mezun olan öğrenciler gruplar halinde sahneye çıkarak hocalarından diplomalarını aldılar ve müzik eşliğinde keplerini havaya attılar.