SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
YURTLARIMIZ

HAKKINDA

Selçuk Üniversitesi Atatürk Öğrenci Yurtları 1999-2000 eğitim-öğretim yılında A ve B blokları  olarak hizmete açılmıştır. 2002-2003 Eğitim Öğretim yılında C ve D blokları 2006-2007 Eğitim - Öğretim yılında  E blok 2013-2014 Eğitim - Öğretim yılında da F blok  tamamlanmış şu anda 6 blok olarak hizmet vermektedir. E, F blok toplam 714 erkek öğrenci,  A, B, C, D  blokları toplam 1780 kız öğrenci olmak üzere toplam 2494 öğrenciye hizmet vermektedir. A, B, E ve F bloklarında 1 kişilik 2 kişilik ve 4 kişilik odalar bulunmakta,  C ve D bloklarının tamamı 4 kişilik odalardan oluşmaktadır. Yurtlarımızda ön lisans ve lisans öğrencileri kalmakta boşluk kalması durumunda yüksek lisans ve doktora öğrencileri de yurtlarımızda kalmaktadır. Yurtlarımızda her blokta mutfak, ütü odası, etüt odası, dinlenme salonu, 5. katta Diş Hekimliği Fakültesinde okuyan öğrenciler için çalışma odası ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri için çizim odası oluşturulmuştur. Ayrıca C ve D bloklarında her katta 2 adet etüt odası bulunmaktadır.

Yurtlarımızda kalan öğrenciler yurt ücretlerini 2 taksit olarak (dönem başında)  Vakıflar Bankasına öğrenci numarasına yatırmaktadır. Her blokta bulunan çamaşırhanelerden faydalanmak isteyen öğrencilere makbuz karşılığı jeton satılmakta her hafta son iş günü olan Cuma günü Rektörlük Strateji Daire Başkanlığına yatırılmaktadır. Yurtlarımızda verilen diğer hizmetler (mutfaklar, internet, ütü gibi) için öğrencilerden ücret alınmamaktadır.

Yurtlarımız Eğitim - Öğretim süresince hizmet vermektedir. Yaz tatilinde Eğitim- Öğretim ile ilgili mazeretlerini belgeleyen öğrencilerimizin nöbetçi bloklarda kalmaktadırlar.