SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
SOSYAL TESİSLER

HAKKINDA

1- Sosyal Tesislerimiz 01.01.1997 tarihinde Selçuk Üniversitesi Senatosu kararı ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun  46. ve 47. ve diğer ilgili maddeleri ile bunlara dayanılarak çıkartılan yönetmelik hükümleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 191. maddesi ve Bütçe Kanunları ile Maliye Bakanlığı’nca yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca İşletilen Sosyal Tesislerin Muhasebe Uygulamalarına Dair Esas ve Usuller ile Yükseköğretim Kurumları, Mediko-Sosyal Sağlık, Kültür ve Spor İşleri Dairesi Uygulama Yönetmeliği uyarınca kurulmuştur.

2Sosyal  Tesislerimiz,   Rektör  tarafından  görevlendirilen  Rektör  Yardımcısı  başkanlığında  üyeleri Sağlık Kültür ve Spor Daire   Başkanı ve  iki Şube Müdürü  tarafından oluşturulan Yönetim Kurulu ile işletilmekte, Yönetim Kurulu sekretarya iş ve işlemleri Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı tarafından yürütülmektedir.

Üniversitemiz bünyesindeki Birime Bağlı Sosyal Tesisler:

1-Keykubad Köşkü: Aynı anda 600 kişiyi ağırlayacak kapasiteye sahip tesisimiz, hafta içi akademik ve idari personelimize 12:00-13:30 saatleri arası, her gün farklı olmak üzere 6 çeşit sıcak yemek (balık çeşitleri dahil), tüm ızgara, fırın ve salata çeşitleri ile alakart usulü öğle yemeği hizmeti sunmaktadır. Özel günler ve düğün organizasyon faaliyetleri yapılıp, personelimize % 20 indirim imkanı sağlanmaktadır. Kafeteryada; 54 personel çalışmaktadır.

 

2-Rektörlük Bahçe Restaurant: Tesisimiz, yaz ayları süresince 17:00-23:00 saatleri arası alakart usulü 300 kişiye kadar hizmet verebilecek kapasitededir. 14 Personel çalışmaktadır.

 

 

 

 

3-Süleyman Demirel Kültür Merkezi Kafeteryası:Çeşitli etkinlikler dolayısı ile Kültür Merkezimize gelen misafirlerimize yönelik sıcak - soğuk  içecekler, bisküvi ve çikolata çeşitleri ile hizmet vermektedir.

 

4-Apa Sosyal Tesisi: Konya Çumra ilçesi Apa Köyü sınırları içerisinde Apa Barajı kıyısında yer alır. Tesis içerisinde 6 adet apart daire mevcut olup günlük konaklama bedeli 50,00 TL’dir. Bahçe ve kamelyaları ile piknik etkinlikleri için üniversitemiz personeli ve öğrencilerinin kullanımına sunulmakta olup, kişi başı personelimiz 2.00 TL personel dışı resmi kurum ve kurumsal organizasyonlarda kişi başı 4,00 TL giriş ücreti alınmaktadır. 3 Personel çalışmaktadır.

 

 

5- Atcılık ve Binicilik Tesisi: Et ve kahvaltı restorantı olarak tasarlanmış, tesisimizde hep piknik havasında hemde biniciklik deneyimini aynı anda yaşayacağımız şekilde tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6- Beyşehir Anamas Konukevi: Toplam 30 oda olup bunların 10 tanesi Göl manzaralı olup balkonludur 4 tanesi suit oda ve Göl manzaralı olup balkonludur, 8 oda balkonsuz ve göl manzaralıdır, 8 oda balkonsuz ve orman manzaralıdır.