ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ
NECİP FAZIL FİKİR AKADEMİSİ TOPLULUĞU

AKADEMİK DANIŞMANI:  Dr. Öğr. Üyesi Fatih DURMAZ

 

BAŞKANI                        : Hasan ÖZASLAN

İLETİŞİM                         :  0 553 257 03 88

 

KURULUŞ TARİHİ          : 01.11.2016

 

AMAÇLARI                     : Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in 21. yüzyılın Anadolu Gençliğine yol gösterecek fikirlerini anlamaya ve anlatmaya çalışmak

-Vatan ve millet kavramlarını mutlak fikre nisbetle anlamlandırmış, ülkesine ve milletine sadık, motivasyonunu milli ve manevi değerlerinden alan, ahlaklı ve onurlu fertler yetiştirerek ülkemizin yarınlarını bugünden güvence altına almak
- Genç nesilleri sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmaya, kitap okumaya, ülkemizin değerli yazarlarını ve onların fikirlerini tanımaya, düşünmeye ve yeni fikirler üretmeye teşvik edecek faaliyetlerde bulunmak.
- Yazarlar, akademisyenler  ve düşünürler  ile programlar düzenleyerek onların  üniversite öğrencileriyle tanışmasını sağlamak, öğrencileri akademik ve  kültürel konularda çalışmalara yönlendirmelerini ve milli-manevi değerlerimizi öğrencilere aktarmalarını sağlamak.
- Üniversite içerisinde ve üniversite dışarısında çeşitli etkinliklerle öğrencilerin tanışmasını, yeni fikirler üretip birbirleriyle paylaşmalarını sağlamak.
- Üniversite öğrencilerinin fikir dünyalarına yeni ufuklar açmalarını, düşünmelerini, araştırmalarını ve kendilerini sürekli geliştirmelerini sağlamak.