ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ
HAYATA VİZÖRDEN BAKANLAR

AKADEMİK DANIŞMANI:  Arş. Gör. Hazal ORGUN

 

BAŞKANI                        : Semih BÖLÜKBAŞ

 

İLETİŞİM                         :  0 507 309 8671

 

KURULUŞ TARİHİ          : 03.11.2016

 

AMAÇLARI                     : Öğrencilere temel fotoğrafçılık eğitimi vermek ve öğrencilerin aldıkları bu eğitimdeki teorik bilgileri pratiğe dökebileceği uygulama olanakları sunmak amacıyla kurulmuştur. Bu amaç kapsamında kulüp, verilen teorik eğitimi pratiğe dökecek olan atölye çalışmaları da yapmak hedeflenmektedir. Uygulamalar dahilinde; stüdyo çalışmaları, dijital ve manuel fotoğraf makinelerinin temel çalışma prensipleri, ışık, obje kullanımı ve fotoğraf  makinalarının bakımları topluluk üyelerine öğretilmesi amaçlanır.

Fotoğraf sanatı ustaları ve foto muhabirleri kulüp tarafından davet edilerek, onların bilgi ve deneyimlerinden yararlanılmak amaçlanmaktadır.

Bu çalışmaların yanı sıra, Hayata Vizörden Bakanlar Topluluğu’nun verdiği temel fotoğrafçılık bilgilerinin uygulamaya döküleceği geziler düzenlemesi, geziler kapsamında, gidilen bölgenin fotografik objeleri, doğa ve dokusu, tarihi,  mimari, kültürel varlıkların fotoğrafları çekilmekte, topluluk üyelerine uygulamalı fotoğrafçılık olanağı sağlanmaktadır. Gezi sonrası  fotoğraflar ayrıca fakültenin sanat galerisi’nde sergilenerek, gezilen yörenin tanıtımı yapılmaktadır. Böylece fakülte öğrencilerinin fotoğrafçılığa olan ilgilerinin artırılmasına da katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.