ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ
KABİLE TİYATRO TOPLULUĞU

 

AKADEMİK DANIŞMANI      : Arş.Gör.Hacer AKER 

 

BAŞKANI                             : Ozan YİĞİT

 

İLETİŞİM                              : 0 507 373 85 23

 

KURULUŞ TARİHİ                : 09.05.2014

 

AMAÇLARI                          :

1)  Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı bir topluluk olmak.

2) Üniversitemiz Öğrencilerinin, Atatürk İlkeleri doğrultusunda toplumsal ve kültürel gelişmelerine yardım etmek, beden ve ruh sağlığını korumak, öğrencilerimizi araştırıcı niteliklere sahip kişiler olarak yetiştirebilmek, enerjilerini olumlu alanlarda kullanmak.

3) Üniversitemiz Öğrencilerinin, sahne ve sokak sanatları konusunda bilgilendirmek bunun içinde gerekli seminer, kurs, sergi ve söyleşileri yapmak.

4) Üniversitemizin adını ulusal ve uluslar arası sokak sanatları festivallerinde temsil edecek bir topluluk oluşturmak.

5) Sanatı  üniversite öğrencilerimiz ve tüm insanlara sevdirecek sokak tiyatrosu ve tiyatro oyunları oynamak.

6) Gerekli tüm sanatsal faaliyetlerle öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak durarak boş zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmelerini sağlamak

7) Tiyatro, Kısa Film ve Sokak Sanatlarında okulumuz öğrencilerini bilinçlendirmek, eğitmek ve gelecek adına kültürlü bireyler olarak yetiştirmek

8) Topluluğumuz olarak yapacağımız sosyal sorumluluk projelerinde; Çocuk esirgeme kurumları, Huzur evi, Engelliler vakıf ziyaretlerinde bulunarak toplumdan dışlanmakta olan ve toplumun geri planında bırakılmış olan (öyle olduğu düşünülen) kişileri topluma tekrardan kazandırmak.

9) Yapacağımız oyunlarda ve kısa filmlerde sosyal sorumluluk projesi kapsamında halkımızı bilinçlendirerek engelli vatandaşlarımıza destek olmak.