ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ
BEŞ RENK TOPLULUĞU

 

AKADEMİK DANIŞMANI    :  Prof. Dr. Sedat ŞİMŞEK

 

BAŞKANI                              : Ahmet DOĞAN

 

İLETİŞİM                               : 0 541 534 45 02  ahmet.dgn00@hotmail.com

 

KURULUŞ TARİHİ                : 21.02.2014

 

AMAÇLARI                      :

         1)Lösemi tedavi süreci zor geçen bir hastalıktır. Biz topluluk olarak öncelikle lösemi tedavisi gören küçük yaştaki çocuklar için moral sağlamak üzere onlar için küçük konserler, eğlenceler düzenleyeceğiz belli aralıklarla hastane ziyaretleriyle bir araya geleceğiz. Bunun yanı sıra üniversitemizde stant açarak lösemiyi, nedenlerini ve korunma yollarını anlatan bilgilendirme etkinlikleri yapacağız.

         2)Üniversitemizde bizler birçok eğitim olanaklarından faydalanabiliyoruz ancak, bizler kadar şanslı olmayan öğrenciler var. Lise ve ilkokul sıralarında eğitim gören ve bunu zor şartlar içerisinde yapan özellikle köy okulundaki çocuklar için ihtiyaç fazlası olan kırtasiye gereçlerini belli zaman aralıkları ile üniversitemizden toplayarak bunları ihtiyaç sahibi okullara ileteceğiz, okullarda kütüphaneler kurulacak ve belki de geleceğin başarılı bir ismi bu sıralardan çıkacak bizlerin desteğiyle.

           3)Topluluğun kurucuları olarak, birçok insana mutluluk dağıtabileceğimizi düşünüyoruz. Bu kapsamda  yine yaşlılarımızı huzur evlerinde ziyaret etmek, çocuk esirgeme kurumlarında aile sıcaklığından uzak olan kardeşlerimizi ziyaret ederek kısa sürelide olsa onlara abi, abla olabilmek hedefimiz var. Kendi imkanlarımızla üniversitemizden başlayarak bir “Bir Fidan Bir Hayat” projesini başlatacağız, üyelerimizden aidat talebi yerine her yeni üye olan kişinin bir fidan dikip kalıcı bir iz bırakmasını istiyoruz. Bunu geleneğimiz haline getirebilirsek, üniversitemizle kalmayıp Konya’mıza birçok ağaç kazandırmış olacağız

            4) Milletimizi yüzyıllardır ayakta tutan bazı değerler var ; dürüstlük, iş kalitesi ve hoşgörü gibi, bunlar şu sıralar çeşitli nedenlerle ayak altına alınıyor, biz yetişen yeni nesil olarak bunlara sahip çıkmazsak bizden sonraki nesil bunlardan tamamıyla yoksun kalacak ve buda bizi biz yapan her şeyden uzaklaştıracak. Seminerler, söyleşiler, stant açarak yapılacak bilgilendirmeler ile bu değerlerin ayakta kalmasına bizde katkıda bulunmak istiyoruz.

       5)Temel amacımız lösemili hastalara destek vermek ve bu hastalık ile ilgili toplumu bilinçlendirmek. Topluluğumuzda karşılık yada çıkar beklemeden birilerine bir faydam dokunsun düşüncesiyle hareket edecektir. Üniversite hocalarımızdan her çalışmamız öncesi  bize yol göstermelerini isteyerek çalışmalarımızı teyit edeceğiz böylelikle onlarında deneyimlerinden faydalanmış olacağız.

           Topluluğumuzun BEŞ RENK ismi de bu 5 temel amacı temsil etmektedir.