ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ
HİTABET SANATÇILARI TOPLULUĞU

 

AKADEMİK DANIŞMANI      : Yrd.Doç.Dr. Recep DURGUN

 

BAŞKANI                             : Berk Can ATAN

 

İLETİŞİM                              : 0 554 988 43 44

KURULUŞ TARİHİ                : 24.01.2014

 

AMAÇLARI                          :

-Gençlerin diksiyon, diyafram, vurgu ve tonlama, beden dili, göz teması gibi iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmak ve her bir bireyin gerek özel hayatında, gerek iş hayatında gerekse sosyal yaşantısında hitabet gücü yüksek bireyler olmasını sağlamak.

-Alanında başarı sağlamış, kendini kanıtlamış  sevilen ve sevildiği kadar da toplumun saygısını kazanabilmiş  yazarları, akademisyenleri, eğitimcileri, iş adamlarını Üniversitemize davet ederek öğrencilerin ufkunu genişletmek adına konferanslar, seminerler, sempozyumlar ve söyleşiler organize etmek.

-Geliştireceğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle mazlumun feryadına ses vermek, gençleri iyilik yapmaya teşvik etmek, bilinçli ve duyarlı bir gençlik için çalışmak.

-Milletimiz için  önemli olan gün ve haftalarda şiir dinletileri, oratoryo ve tiyatro gösterisi gibi sanatsal etkinliler düzenleyerek tarihimizi sanatla harmanlayıp gençlerimizin gözünden geçip gönüllerine hitap edebilmek.

- Üniversitemiz bünyesinde uluslararası ölçek de dahil olmak suretiyle üniversiteler arası öğrenci kongreleri düzenleyerek genç bireylerin bilimsel çalışmalar yaparak büyük topluluklar önüne çıkıp sunum yapmalarını sorumluluk duygularını geliştirerek kendilerini önemli hissetmelerini sağlamak.