ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ
BİSİKLET TOPLULUĞU

 

AKADEMİK DANIŞMANI    : Arş.Gör.Mehmet KIRLIOĞLU

 

BAŞKANI                             : Abdülaziz Cem ŞİRİN

 

İLETİŞİM                              : 0539 368 97 97

 

KURULUŞ TARİHİ               : 02.01.2013

 

AMAÇLARI                          : 

-Türkiye'de en geniş bisiklet yolu ağına sahip olan Konya'da bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, bisikleti hem spor hem de ulaşım aracı olarak öne çıkartmak, insanları daha çevreci ve sağlıklı bir yaşama teşvik etmek topluluğun öncelikli amacıdır.

-Bisiklet hakkında donanım ve sürüş eğitimleri her hafta düzenli olarak verilecek, hafta sonları Sille, Meram, Sızma, Obruk gibi yakın mesafelere günü birlik turlar düzenlenecektir. Bahar aylarına doğru yoğunlaşmak üzere Kent Ormanı, Kestel, Beyşehir, Tınaztepe gibi doğayla iç içe alanlara kamplı tur düzenlenecek, gerekli ekipmanlar topluluk tarafından tesis edilecektir. Yeterli tecrübeye sahip topluluk üyeleriyle Nisan ayından başlamak üzere Doğu Karadeniz, Akdeniz ve Ege Bölgelerinde hazırlanacak rotalarla ortalama bir hafta sürecek uzun turlar düzenlenecektir.

-İlkini ODTÜ'nün düzenlemiş olduğu üniversiteler arası bisiklet yarışlarının bir ayağı da burada gerçekleştirilip, topluluğun lisanslı bisiklet sporcuları tarafından Selçuk Üniversitesi en iyi şekilde temsil edilmeye çalışılacaktır.

-Bisiklet sporuna gönül vermiş ve Türkiye çapında tanınmış Serkan Taşdelen, Kevser Seri ve Hasan Söylemez gibi isimler tecrübelerinden faydalanmak adına konferansa davet edilecektir.

-Topluluk olarak sosyal sorumluluk projelerinde ön saflarda yer alınarak bisiklet-doğa-insan üçgeninde aktif olmaya çaba sarf edilecektir.

-Genel olarak; üniversite çatısı altında gerçekleştirilen çalışmalarla, Selçuk Üniversitesi'ni bisiklet sporunda Türkiye'de öncü hale getirmek topluluğun nihai amacıdır.