MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
HARİTA MÜHENDİSLİĞİ
Ulaşım

SÜ HARİTA BÖLÜMÜNE ULAŞIM

bullet SÜ Alaeddin Keykubat Kampusu şehir merkezinden yaklaşık 20 km uzaklıkta, Afyon yolu üzerinde bulunmaktadır. Kampusa toplu taşım araçlarıyla ulaşmak için iki seçenek vardır:
bullet Tramvay,
bullet Dolmuş.
bullet Öğretim yılı boyunca sabah ve akşam saatlerinde Dolmuşa binmek oldukça zor olduğundan tramvay tercih edilmelidir.
bullet Şehir merkezinden hem dolmuş hem de tramvay ulaşımı 50-60 dk sürmektedir.
bullet Kampus-otogar arası uzaklık yaklaşık 10 km dir. Hem tramvay hem de dolmuşlar otogar üzerinden kampusa gelmektedir.
bullet Konya'ya ÖzkaymakKontur , Metro vb. şirketleri doğrudan sefer yapmaktadır.
bullet Konya'ya Ankara, İstanbul ve Eskişehir'den düzenli Yüksek Hızlı Tren ve Adana'dan düzenli tren seferleri vardır.  Bilgi ve rezervasyon için www.tcdd.gov.tr
bullet Tren garından ulaşım için, "Meram Eskiyol" dolmuşu ile Büyükşehir belediyesine gelip oradan tramvaya aktarma yapılabilir. Tren garı kampus arası uzaklık yaklaşık 20 km dir. Ankara'dan trenin geldiği saatlerde 38 numaraları belediye otobüsü ile Zafer'e gelinip, buradan tramvaya aktarma da yapılabilir. 38 nolu otobüs Mevlana Kültür Merkezi'ne kadar gitmektedir.Tramvay ve otobüs tarifesi
bullet Havaalanı kent merkezine 15 km uzaklıkta Ankara yolu üzerindedir. Konya İstanbul arasında Türk Hava Yolları ve Pegasus şirketleri tarafından karşılıklı uçuşlar yapılmaktadır.
bullet Havaalanından kent merkezine HAVAŞ tarafından otobüs seferleri yapılmaktadır. Havaalanından kampusa ulaşım için HAVAŞ otobüsleri ile otogara gelinip oradan tramvaya aktarma yapılabilir. Havaalanı kampus arası uzaklık yaklaşık 10 km olduğundan taksi de tercih edilebilir. Havaalanından HAVAŞ dışında bir toplu taşıma alternatifi bulunmamaktadır.

KONAKLAMA

bullet Konya'da çok sayıda konaklama tesisi bulunmaktadır. Web sayfası olan bazı tesisler aşağıdaki gibidir.
bullet Rixos (Kampus alanı içindedir)
bullet Dedeman 
bullet Özkaymak Otel
bullet Bera Otelleri
bullet Kampusta bulunan Üniversite konukevinden de imkanlar dahilinde yararlanılması mümkündür. Tel: 0 332 223 33 17