MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ
Lisans Öğretim Planı
T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
ELEKTRİK -  ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ  BÖLÜMÜ NORMAL ÖĞRETİM
2017-2018 ÖĞRETİM PLANI
1.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1202102 Elektroteknik   3+0+0 3 6 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
3+0+0 3 6 GR.-2 Arş.Gör. Dr. Dilek UZER
1202104 Matematik I   4+2+0 5 6 GR.-1 Doç.Dr. Necati TAŞKARA
4+2+0 5 6 GR.-2 Yrd. Doç. Dr. Yusuf BECEREN
1202105 Fizik I   2+0+2 3 6 GR.-1 Doç.Dr. Nuretdin EREN
2+0+2 3 6 GR.-2 Doç.Dr. Mehmet ERDOĞAN
1202106 Kimya   2+0+2 3 5 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. İlkay ÖZAYTEKİN
2+0+2 3 5 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Mukaddes CAN
1202107 Türk Dili ve Edebiyatı I   2+0+0 2 2 - Okt. Betül DEMİRELMA
1202108 Atatürk İlkeleri ve İnk. Tarihi I   2+0+0 2 2 - Okt. Abdulkerim SAKA
1202121 Yabancı Dil I   3+0+0 3 3 - YADAM
  Toplam Kredi/AKTS 21 30    
 
               
2.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1202202 Elektrik-Elektronik Ölçmeleri   3+0+0 3 6 GR.-1 Doç.Dr. Ercan YALDIZ
3+0+0 3 6 GR.-2 Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ 
1202205 Matematik II   4+2+0 5 6 GR.-1 Doç.Dr. Necati TAŞKARA
4+2+0 5 6 GR.-2 Yrd. Doç. Dr. Yusuf BECEREN
1202206 Fizik II   2+0+2 3 6 GR.-1 Doç.Dr. Nuretdin EREN
2+0+2 3 6 GR.-2 Doç.Dr. Mehmet ERDOĞAN
1202207 Türk Dili ve Edebiyatı II   2+0+0 2 2 - Okt. Betül DEMİRELMA
1202208 Atatürk İlkeleri ve İnk.Tarihi II   2+0+0 2 2 - Okt. Abdulkerim SAKA
1202210 Bilgisayar Programlama I   3+0+0 3 5 GR.-1 Öğr. Gör. Dr. Yalçın EZGİNCİ
3+0+0 3 5 GR.-2 Öğr. Gör. Dr. Yalçın EZGİNCİ
1202221 Yabancı Dil II   3+0+0 3 3 - YADAM
  Toplam Kredi/AKTS 21 30    
 
3.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1202301 Devre Analizi I   3+0+0 3 5 GR.-1 Prof.Dr. Salih GÜNEŞ
3+0+0 3 5 GR.-2 Prof.Dr. Salih GÜNEŞ
1202304 Elektronik I   3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
3+0+0 3 5 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Murat CEYLAN
1202312 Lojik Devreler   3+0+0 3 5 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Rahime CEYLAN
3+0+0 3 5 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1202303 Diferansiyel Denklemler    3+0+0 3 4 GR.-1 Doç.Dr. Ercan YALDIZ
3+0+0 3 4 GR.-2 Doç.Dr. Levent SEYFİ
1202307 Mühendislik Mekaniği   3+0+0 3 4 - Yrd.Doç.Dr. Yusuf YILMAZ
1202308 Bilgisayar Programlama II 1202210 (FF)  3+0+0 3 5 GR.-1 Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
3+0+0 3 5 GR.-2 Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1202311 Temel Elektrik ve Ölçme Lab.   0+0+2 1 2 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1202313 Bilgisayar Programlama II 1202210(FF) 3+0+0 3 3 GR.-1 Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
3+0+0 3 3 GR.-2 Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1202314 İş Sağlığı ve Güvenliği I   2+0+0 2 2 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. İbrahim ÇINAR
2+0+0 2 2 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Hakan ÖZŞEN
  Toplam Kredi/AKTS 21 30    
 
 4.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1202401 Devre Analizi II   3+0+0 3 5 GR.-1 Prof.Dr. Salih GÜNEŞ
3+0+0 3 5 GR.-2 Prof.Dr. Salih GÜNEŞ
1202403 Elektronik II   3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
3+0+0 3 5 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Murat CEYLAN
1202412 Lojik Devre Tasarımı   3+0+2 4 7 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Rahime CEYLAN
3+0+2 4 7 GR.-2 Yrd. Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1202406 Elektromanyetik Alan Teorisi I   3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. Ercan YALDIZ
3+0+0 3 5 GR.-2 Doç. Dr. Levent SEYFİ
1202416 Olasılık ve İstatistik   2+0+0 2 4 GR.-1 Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
2+0+0 2 4 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1202408 Devre Analizi Lab.   0+0+(2x2) 1 2 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1202409 Elektronik Lab.   0+0+(2x2) 1 2 - Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
1202411 Olasılık ve İstatistik   2+0+0 2 2 GR.-1 Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
2+0+0 2 2 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1202413 İş Sağlığı ve Güvenliği II   2+0+0 2 2 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. İbrahim ÇINAR
2+0+0 2 2 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Hakan ÖZŞEN
  Toplam Kredi/AKTS 19 30    
 
               
               
5.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1202501 Elektrik Makinaları I   3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. A.  Afşin KULAKSIZ
3+0+0 3 5 GR.-2 Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
1202503 Otomatik Kontrol I   3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. Ömer AYDOĞDU
3+0+0 3 5 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
1202508 Elektromanyetik Alan Teorisi II 1202303 (FF) 3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. Ercan YALDIZ
3+0+0 3 5 GR.-2 Doç.Dr. Levent SEYFİ
1202510 Elektrik Mühendisliği Mat. 1202303 (FF) 2+0+0 2 4 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
2+0+0 2 4 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Murat CEYLAN
1202516 Electrical Machinery I *   3+0+0 3 5 - Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
1202517 Automatic Control I   *   3+0+0 3 5 - Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
1202523 Numerical Methods *   3+0+0 3 3 - Doç. Dr. Levent SEYFİ
1202545 Staj-I     0 3 -  
  Seçmeli Dersler (Elektrik)     6 8    
1202534 Teknik Resim   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Yusuf YILMAZ
1202513 Makine Elemanları   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Yusuf YILMAZ
1202514 Yüksek Gerilim Tekniği   3+0+0 3 4 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
3+0+0 3 4 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1202521 Elektrik Enerjisi Yönetimi   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1202535 Mikrodenetleyiciler 1202308 (FF) 3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
  Seçmeli Dersler (Elektronik)     6 8    
1202534 Teknik Resim   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Yusuf YILMAZ
1202511 Elektronik Devre Tasarımı   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
1202512 Elektronik Devre Tasarımı Lab. 1202511 (FF) 0+0+2 1 2 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
1202518  Biyomedikal Müh. Giriş   3+0+0 3 4 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1202519  Biyomedikal Müh. Giriş Lab. 1202518 (FF) 0+0+2 1 2 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1202532 Uzman Sistemlere Giriş   2+0+0 2 3 - Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
1202533 Filtre Tasarımı   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1202535 Mikrodenetleyiciler 1202308 (FF) 3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
  Toplam Kredi/AKTS 17 30    
  STAJ I 20 İş Günü (80 Saat)        
  * Bu dersleri sadece ERASMUS ve MEVLANA değişim programları ile gelen öğrenciler alabilirler.
6.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1202603 Elektrik Makinaları II   3+0+0 3 6 GR.-1 Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
3+0+0 3 6 GR.-2 Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
1202621 Elektrik Makinaları Lab. I   0+0+(2x2) 1 2 - Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
1202605 Otomatik Kontrol II   3+0+0 3 6 GR.-1 Doç.Dr. Ömer AYDOĞDU
3+0+0 3 6 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
1202636 Elk. Elektro. Tasarım   2+0+1 2,5 7 - Bölüm Öğretim Elemanları
1202620 Electrical Machinery II *   3+0+0 3 6 - Doç.Dr. A.  Afşin KULAKSIZ
1202623 Automatic Control II *   3+0+0 3 6 - Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
  Seçmeli Dersler (Elektrik)     8 9    
1202631 Nümerik Yöntemler   3+0+0 3 3 - Doç. Dr. Levent SEYFİ
1202607 Güç Elektroniği I   3+0+0 3 3 - Prof.Dr. Ramazan AKKAYA
1202614 Sinyaller ve Sistemler   3+0+0 3 3 GR.-1 -
3+0+0 3 3 GR.-2 -
1202616 Endüstriyel Otomasyon   2+0+2 3 3 GR.-1 Prof. Dr. Cemil SUNGUR
2+0+2 3 3 GR.-2 Prof. Dr. Cemil SUNGUR
1202634 Otomatik Kontrol Lab.   0+0+(2x2) 1 2 - Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
1202619 Sensörler ve Dönüştürücüler   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
1202635 Mesleki Yabancı Dil    2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Özgür ÖZDEMİR
1202633 İleri Sayısal Sistemler   3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
  Seçmeli Dersler (Elektronik)     8 9    
1202631 Nümerik Yöntemler   3+0+0 3 3 - Doç.Dr. Levent SEYFİ
1202607 Güç Elektroniği I   3+0+0 3 3 - Prof.Dr. Ramazan AKKAYA
1202614 Sinyaller ve Sistemler   3+0+0 3 3 GR.-1 Yrd. Doç. Dr. S. Sinan GÜLTEKİN
3+0+0 3 3 GR.-2 Yrd. Doç. Dr. S. Sinan GÜLTEKİN
1202633 İleri Sayısal Sistemler   3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
1202616 Endüstriyel Otomasyon   2+0+2 3 3 GR.-1 Prof. Dr. Cemil SUNGUR
2+0+2 3 3 GR.-2 Prof. Dr. Cemil SUNGUR
1202634 Otomatik Kontrol Lab.   0+0+(2x2) 1 2 - Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
1202618 Medikal Görüntülemeye Giriş   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1202619 Sensörler ve Dönüştürücüler   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
1202635 Mesleki Yabancı Dil    2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Özgür ÖZDEMİR
  Toplam Kredi/AKTS 17,5 30    
  * Bu dersleri sadece ERASMUS ve MEVLANA değişim programları ile gelen öğrenciler alabilirler.
             
7.YARIYIL              
  Zorunlu Dersler (Elektrik)            
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1202701 Elk.-Elktro. Müh. Uygulaması I İlk 4 yarıyıl derslerini
geçmiş veya tek dersi
kalmış olmak
2+0+1 2,5 7 - Bölüm Öğretim Elemanları
1202702 Elektrik Enerji Üretimi   3+0+0 3 5 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1202745 Staj-II     0 3 -  
  Zorunlu Dersler (Elektronik)            
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1202701 Elk.-Elktro. Müh. Uygulaması I İlk 4 yarıyıl derslerini
geçmiş veya tek dersi
kalmış olmak
2+0+1 2,5 7 - Bölüm Öğretim Elemanları
1202723 Haberleşme Tekniği   2+0+2 3 5 - Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
1202745 Staj-II     0 3 -  
  Seçmeli Dersler     14 15    
1202742 Aydınlatma ve İç Tesisat   3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1202702 Elektrik Enerji Üretimi**   3+0+0 3 5 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1202703 Elektrik Enerji Dağıtımı   3+0+0 3 3 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
3+0+0 3 3 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1202705 Elektrik Makinaları III 1202501 (FF) 2+0+2 3 3 - Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
1202720 Güç Elektroniği II   2+0+2 3 3 - Prof.Dr. Ramazan AKKAYA
1202743 Sayısal Kontrol Sistemleri   3+0+0 3 3 - Doç.Dr. Ömer AYDOĞDU
1202741 Mikrodenetleyici Tabanlı Sist.   3+0+0 3 3 - Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
1202717 Sayısal İşaret İşleme   3+0+0 3 3 - Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
1202739 Sayısal Görüntü İşleme   3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Murat CEYLAN
1202721 Mikrodalga Tekniği   3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
1202718 Biyomedikal Müh. Giriş*   3+0+0 3 3 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1202719 Biyomedikal Müh. Giriş Lab.* 1202718 dersini alıyor olmak 0+0+2 1 2 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1202731 Yenilenebilir Enerji Kaynakları*   2+0+0 2 3 - Prof.Dr. Ramazan AKKAYA
1202723 Haberleşme Tekniği***   2+0+2 3 5 - Yrd.Doç.Dr. S. Sinan GÜLTEKİN
1202735 Haberleşme Sist. Gürültü Analizi   3+0+0 3 3   Yrd.Doç.Dr. Özgür ÖZDEMİR
  Toplam Kredi/AKTS 19,5 30    
  STAJ II 20 İş Günü (80 Saat)        
  * Belirtilen seçmeli dersleri daha önce almamış öğrenciler seçebilir.        
  **Yalnızca elektronik alanı öğrencileri seçmeli ders olarak alabilirler.        
  ***Yalnızca elektrik alanı öğrencileri seçmeli ders olarak alabilirler.        
               
8.YARIYIL              
  Zorunlu Dersler (Elektrik)            
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1202801 Elk.- Elktro. Müh. Uygulaması II 1202701 dersini aynı öğr. yılında almış olmak 2+0+1 2,5 8 - Bölüm Öğretim Elemanları
1202803 Elektrik Enerji İletimi   3+0+0 3 4 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
      3+0+0 3 4 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1202817 İş Hukuku ve Etik    2+0+0 2 4 - -
  Zorunlu Dersler (Elektronik)            
1202801 Elk.- Elktro. Müh. Uygulaması II 1202701 dersini aynı öğr. yılında almış olmak 2+0+1 2,5 8 - Bölüm Öğretim Elemanları
1202818 Sayısal Haberleşme Sist. 1202510 (FF) 2+0+2 3 4 - Yrd.Doç.Dr. S. Sinan GÜLTEKİN
1202817 İş Hukuku ve Etik   2+0+0 2 4 - -
  Seçmeli Dersler     10 14    
1202803 Elektrik Enerji İletimi**   3+0+0 3 4 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
3+0+0 3 4 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1202804 Elektrik Tesislerinde Koruma 1202514 başarılı olmak 2+0+0 2 4 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1202805 Güç Sistem Analizi   3+0+0 3 4 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
3+0+0 3 4 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1202806 Motor Sürücü Sistemleri   2+0+0 2 4 - Prof.Dr. Ramazan AKKAYA
1202826 Dış Aydınlatma 1202742 (FF) 2+0+0  2 4 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1202840 Robotiğe Giriş   3+0+0 3 4 - Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
1202816 Mühendislik Ekonomisi   2+0+0 2 3 - -
1202841 İş Güvenliği ve Sağlığı *   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1202812 Antenler ve Yayılma 1202508 (FF) 3+0+0 3 4 - Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
1202828 Mikrodalga ve Antenler Lab. 1202721 (FF) veya
1202812 (FF)
0+0+2 1 2 - Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
1202814 Opto Elektronik   2+0+0 2 4 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1202818 Sayısal Haberleşme Sist.*** 1202510 (FF) 2+0+2 3 4 - Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
1202827 Sayısal Video İşleme   2+0+0 2 4 - Yrd.Doç.Dr. Murat CEYLAN
1202835 Kablosuz Haberleşme Sistemleri   3+0+0 3 4 - Yrd.Doç.Dr. Özgür ÖZDEMİR
  Toplam Kredi/AKTS 17,5 30    
* Dersten kalmış olanlar seçmelilerden başka bir ders de alabilirler.
** Yalnızca elektronik alanı öğrencileri seçmeli ders olarak alabilirler.
*** Yalnızca elektrik alanı öğrencileri seçmeli ders olarak alabilirler.
Genel Toplam: Kredi = 152,5  AKTS = 240
Ortak zorunlu dersler (Türk Dili ve Ed. I ve II, Atatürk İlk. ve İnk. Tar. I ve II,  Yab. Dil I ve II, İSG-I ve İSG-II): Kredi=18,  AKTS=18
(Ortak zorunlu dersler hariç) TOPLAM: Kredi = 134.5 ,  AKTS = 222
              Zorunlu Ders = 200 AKTS
             

Seçmeli Ders = 40 AKTS

 

 

T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

ELEKTRİK -  ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ  BÖLÜMÜ İKİNCİ ÖĞRETİM
2017-2018 ÖĞRETİM PLANI
1.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1222102 Elektroteknik   3+0+0 3 6 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
3+0+0 3 6 GR.-2 Arş.Gör.Dr. Dilek UZER
1222104 Matematik I   4+2+0 5 6 GR.-1 Doç.Dr. Necati TAŞKARA
4+2+0 5 6 GR.-2
Yrd.Doç.Dr. Yusuf BECEREN
1222105 Fizik I   2+0+2 3 6 GR.-1
Doç.Dr. Nuretdin EREN
2+0+2 3 6 GR.-2
Doç.Dr. Mehmet ERDOĞAN
1222106 Kimya   2+0+2 3 5 GR.-1
Yrd.Doç.Dr. İlkay ÖZAYTEKİN
2+0+2 3 5 GR.-2
Yrd.Doç.Dr. Mukaddes CAN
1222107 Türk Dili ve Edebiyatı I   2+0+0 2 2 -
Okt. Betül DEMİRELMA
1222108 Atatürk İlkeleri ve İnk. Tarihi I   2+0+0 2 2 - Okt. Abdulkerim SAKA
1222121 Yabancı Dil I   3+0+0 3 3 - YADAM
  Toplam Kredi/AKTS 21 30    
               
2.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1222202 Elektrik-Elektronik Ölçmeleri   3+0+0 3 6 GR.-1 Doç.Dr. Ercan YALDIZ
3+0+0 3 6 GR.-2 Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ 
1222205 Matematik II   4+2+0 5 6 GR.-1
Doç.Dr. Necati TAŞKARA
4+2+0 5 6 GR.-2
Yrd.Doç.Dr. Yusuf BECEREN
1222206 Fizik II   2+0+2 3 6 GR.-1 Doç.Dr. Nuretdin EREN
2+0+2 3 6 GR.-2 Doç.Dr. Mehmet ERDOĞAN
1222207 Türk Dili ve Edebiyatı II   2+0+0 2 2 - Okt. Betül DEMİRELMA
1222208 Atatürk İlkeleri ve İnk.Tarihi II   2+0+0 2 2 - Okt. Abdulkerim SAKA
1222210 Bilgisayar Programlama I    3+0+0 3 5 GR.-1 Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ 
3+0+0 3 5 GR.-2 Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1222221 Yabancı Dil II   3+0+0 3 3 - YADAM
  Toplam Kredi/AKTS 21 30    
               
3.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1222301 Devre Analizi I   3+0+0 3 5 GR.-1 Prof.Dr. Salih GÜNEŞ
3+0+0 3 5 GR.-2
Prof.Dr. Salih GÜNEŞ
1222304 Elektronik I    3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
3+0+0 3 5 GR.-2
Yrd.Doç.Dr. Murat CEYLAN
1222312 Lojik Devreler   3+0+0 3 5 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Rahime CEYLAN
3+0+0 3 5 GR.-2
Yrd.Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1222303 Diferansiyel Denklemler    3+0+0 3 4 GR.-1 Doç.Dr. Ercan YALDIZ
3+0+0 3 4 GR.-2 Doç. Dr. Levent SEYFİ
1222307 Mühendislik Mekaniği   3+0+0 3 4 - Yrd.Doç.Dr. Yusuf YILMAZ
1222308 Bilgisayar Programlama II    3+0+0 3 5 GR.-1 Öğr. Gör. Dr. Yalçın EZGİNCİ
3+0+0 3 5 GR.-2 Öğr. Gör. Dr. Yalçın EZGİNCİ
1222311 Temel Elektrik ve Ölçme Lab.   0+0+2 1 2 - Öğr. Gör. Dr. Yalçın EZGİNCİ
1222313 Bilgisayar Programlama II 1202210(FF) 3+0+0 3 3 GR.-1 Öğr. Gör. Dr. Yalçın EZGİNCİ
3+0+0 3 3 GR.-2 Öğr. Gör. Dr. Yalçın EZGİNCİ
1222314 İş Sağlığı ve Güvenliği I   2+0+0 2 2 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
2+0+0 2 2 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
  Toplam Kredi/AKTS 21 30    
               
 4.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1222401 Devre Analizi II   3+0+0 3 5 GR.-1 Prof.Dr. Salih GÜNEŞ
3+0+0 3 5 GR.-2
Prof.Dr. Salih GÜNEŞ
1222403 Elektronik II    3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
3+0+0 3 5 GR.-2
Yrd.Doç.Dr. Murat CEYLAN
1222412 Lojik Devre Tasarımı   3+0+2 4 7 GR.-1 Yrd. Doç.Dr. Rahime CEYLAN
3+0+2 4 7 GR.-2
Yrd. Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1222406 Elektromanyetik Alan Teorisi I   3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. Ercan YALDIZ
3+0+0 3 5 GR.-2 Doç. Dr. Levent SEYFİ
1222416 Olasılık ve İstatistik   2+0+0 2 4 GR.-1 Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
2+0+0 2 4 GR.-2 Yrd. Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1222408 Devre Analizi Lab.   0+0+(2x2) 1 2 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1222409 Elektronik Lab.   0+0+(2x2) 1 2 - Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
1222411 Olasılık ve İstatistik   2+0+0 2 2 GR.-1 Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
2+0+0 2 2 GR.-2 Yrd. Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1222413 İş Sağlığı ve Güvenliği II   2+0+0 2 2 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
2+0+0 2 2 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
  Toplam Kredi/AKTS 19 30    
               
               
               
5.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1222501 Elektrik Makinaları I    3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
3+0+0 3 5 GR.-2 Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
1222503 Otomatik Kontrol I   3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. Ömer AYDOĞDU
3+0+0 3 5 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
1222508 Elektromanyetik Alan Teorisi II 1222303 (FF) 3+0+0 3 5 GR.-1 Doç.Dr. Ercan YALDIZ
3+0+0 3 5 GR.-2 Doç. Dr. Levent SEYFİ
1222510 Elektrik Mühendisliği Mat. 1222303 (FF) 2+0+0 2 4 GR.-1 Yrd.Doç.Dr.S.Sinan GÜLTEKİN
2+0+0 2 4 GR.-2
Yrd.Doç.Dr. Murat CEYLAN
1222545 Staj-I     0 3 -  
  Seçmeli Dersler (Elektrik)     6 8    
1222534 Teknik Resim   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Yusuf YILMAZ
1222513 Makine Elemanları   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Yusuf YILMAZ
1222514 Yüksek Gerilim Tekniği   3+0+0 3 4 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
3+0+0 3 4 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1222521 Elektrik Enerjisi Yönetimi   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1222535 Mikrodenetleyiciler 1222308 (FF) 3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
  Seçmeli Dersler (Elektronik)     6 8    
1222534 Teknik Resim   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Yusuf YILMAZ
1222511 Elektronik Devre Tasarımı   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
1222512 Elektronik Devre Tasarımı Lab. 1222511 (FF) 0+0+2 1 2 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
1222532 Uzman Sistemlere Giriş   2+0+0 2 3 - Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
1222533 Filtre Tasarımı   2+0+0 2 3 -
Yrd.Doç.Dr.Rahime CEYLAN
1222535 Mikrodenetleyiciler 1222308 (FF) 3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
  Toplam Kredi/AKTS 17 30    
  STAJ I 20 İş Günü (80 Saat)        
               
6.YARIYIL              
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1222603 Elektrik Makinaları II    3+0+0 3 6 GR.-1 Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
3+0+0 3 6 GR.-2 Doç.Dr. A. Afşin KULAKSIZ
1222621 Elektrik Makinaları Lab. I   0+0+(2x2) 1 2 - Doç.Dr A. Afşin KULAKSIZ
1222605 Otomatik Kontrol II   3+0+0 3 6 GR.-1 Doç.Dr. Ömer AYDOĞDU
3+0+0 3 6 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Akif DURDU
1222636 Elk. Elektro. Tasarım    2+0+1 2,5 7 - Bölüm Öğretim Elemanları
  Seçmeli Dersler (Elektrik)     8 9    
1222631 Nümerik Yöntemler   3+0+0 3 3 - Yrd. Doç. Dr. Levent SEYFİ
1222607 Güç Elektroniği I    3+0+0 3 3 - Prof.Dr. Ramazan AKKAYA
1222614 Sinyaller ve Sistemler   3+0+0 3 3 GR.-1 Yrd. Doç. Dr. S. Sinan GÜLTEKİN
3+0+0 3 3 GR.-2 Yrd. Doç. Dr. S. Sinan GÜLTEKİN
1222616 Endüstriyel Otomasyon   2+0+2 3 3 GR.-1 Prof. Dr. Cemil SUNGUR
2+0+2 3 3 GR.-2 Prof. Dr. Cemil SUNGUR
1222634 Otomatik Kontrol Lab.   0+0+(2x2) 1 2 - Yrd. Doç. Dr. Akif DURDU
1222619 Sensörler ve Dönüştürücüler   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
1222635 Mesleki Yabancı Dil   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Özgür ÖZDEMİR
1222633 İleri Sayısal Sistemler   3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
  Seçmeli Dersler (Elektronik)     8 9    
1222631 Nümerik Yöntemler   3+0+0 3 3 - Yrd. Doç. Dr. Levent SEYFİ
1222607 Güç Elektroniği I    3+0+0 3 3 - Prof.Dr. Ramazan AKKAYA
1222614 Sinyaller ve Sistemler   3+0+0 3 3 GR.-1 Yrd. Doç. Dr. S. Sinan GÜLTEKİN
3+0+0 3 3 GR.-2 Yrd. Doç. Dr. S. Sinan GÜLTEKİN
1222633 İleri Sayısal Sistemler   3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
1222616 Endüstriyel Otomasyon   2+0+2 3 3 GR.-1 Prof. Dr. Cemil SUNGUR
2+0+2 3 3 GR.-2 Prof. Dr. Cemil SUNGUR
1222634 Otomatik Kontrol Lab.   0+0+(2x2) 1 2 - Yrd. Doç. Dr. Akif DURDU
1222618 Medikal Görüntülemeye Giriş   2+0+0 2 3 -
Yrd.Doç.Dr. Rahime CEYLAN
1222619 Sensörler ve Dönüştürücüler   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Bayram AKDEMİR
1222635 Mesleki Yabancı Dil   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Özgür ÖZDEMİR
  Toplam Kredi/AKTS 17,5 30    
               
               
7.YARIYIL              
  Zorunlu Dersler (Elektrik)            
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1222701 Elk.-Elktro. Müh. Uygulaması I İlk 4 yarıyıl derslerini
geçmiş veya tek dersi
kalmış olmak
2+0+1 2,5 7 - Bölüm Öğretim Elemanları
1222702 Elektrik Enerji Üretimi   3+0+0 3 5 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1222745 Staj-II     0 3 -  
  Zorunlu Dersler (Elektronik)            
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1222701 Elk.-Elktro. Müh. Uygulaması I İlk 4 yarıyıl derslerini
geçmiş veya tek dersi
kalmış olmak
2+0+1 2,5 7 - Bölüm Öğretim Elemanları
1222723 Haberleşme Tekniği    2+0+2 3 5 - Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
1222745 Staj-II     0 3 -  
  Seçmeli Dersler     14 15    
1222742 Aydınlatma ve İç Tesisat   3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1222702 Elektrik Enerji Üretimi**   3+0+0 3 5 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1222703 Elektrik Enerji Dağıtımı   3+0+0 3 3 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
3+0+0 3 3 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1222705 Elektrik Makinaları III 1222501 (FF) 2+0+2 3 3 - Doç.Dr. A.  Afşin KULAKSIZ
1222720 Güç Elektroniği II    2+0+2 3 3 - Prof.Dr. Ramazan AKKAYA
1222743 Sayısal Kontrol Sistemleri   3+0+0 3 3 - Doç.Dr. Ömer AYDOĞDU
1222731 Yenilenebilir Enerji Kaynakları*   2+0+0 2 3 - Prof.Dr. Ramazan AKKAYA
1222741 Mikrodenetleyici Tabanlı Sist.   3+0+0 3 3 - Doç.Dr. A.  Afşin KULAKSIZ
1222717 Sayısal İşaret İşleme   3+0+0 3 3 - Doç.Dr. Seral ÖZŞEN
1222739 Sayısal Görüntü İşleme   3+0+0 3 3 -
Yrd.Doç.Dr. Murat CEYLAN
1222721 Mikrodalga Tekniği   3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
1222718 Biyomedikal Müh. Giriş*   3+0+0 3 3 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1222719 Biyomedikal Müh. Giriş Lab.* 1222718 dersini alıyor olmak 0+0+2 1 2 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1222723 Haberleşme Tekniği***   2+0+2 3 5 - Yrd.Doç.Dr. S. Sinan GÜLTEKİN
1222735 Haberleşme Sist. Gürültü Analizi   3+0+0 3 3 - Yrd.Doç.Dr. Özgür ÖZDEMİR
  Toplam Kredi/AKTS 19,5 30    
  STAJ II 20 İş Günü (80 Saat)        
  * Belirtilen seçmeli dersi daha önce almamış öğrenciler seçebilir.        
  **Yalnızca elektronik alanı öğrencileri seçmeli ders olarak alabilir.        
  ***Yalnızca elektrik alanı öğrencileri seçmeli ders olarak alabilir.        
               
8.YARIYIL              
  Zorunlu Dersler (Elektrik)            
D.KODU DERSİN ADI Ön Şart
(Min. Puan)
T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI
1222801 Elk.- Elktro. Müh. Uygulaması II 1222701 dersini aynı öğr. yılında almış olmak 2+0+1 2,5 8 - Bölüm Öğretim Elemanları
1222803 Elektrik Enerji İletimi   3+0+0 3 4 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
      3+0+0 3 4 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1222817 İş Hukuku ve Etik    2+0+0 2 4 - -
  Zorunlu Dersler (Elektronik)            
1222801 Elk.- Elktro. Müh. Uygulaması II 1222701 dersini aynı öğr. yılında almış olmak 2+0+1 2,5 8 - Bölüm Öğretim Elemanları
1222818 Sayısal Haberleşme Sist. 1222510 (FF) 2+0+2 3 4 - Yrd.Doç.Dr. S. Sinan GÜLTEKİN
1222817 İş Hukuku ve Etik   2+0+0 2 4 - -
  Seçmeli Dersler     10 14    
1222803 Elektrik Enerji İletimi**   3+0+0 3 4 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
3+0+0 3 4 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1222804 Elektrik Tesislerinde Koruma 1202514 başarılı olmak 2+0+0 2 4 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1222805 Güç Sistem Analizi   3+0+0 3 4 GR.-1 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
3+0+0 3 4 GR.-2 Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1222806 Motor Sürücü Sistemleri   2+0+0 2 4 - Prof.Dr. Ramazan AKKAYA
1222826 Dış Aydınlatma 1202742 (FF) 2+0+0   2 4 - Yrd.Doç.Dr. Nurettin ÇETİNKAYA
1222840 Robotiğe Giriş   3+0+0 3 4 - Yrd.Doç. Dr. Akif DURDU
1222816 Mühendislik Ekonomisi   2+0+0 2 3 - -
1222841 İş Güvenliği ve Sağlığı *   2+0+0 2 3 - Yrd.Doç.Dr. Bahadır AKBAL
1222812 Antenler ve Yayılma 1222508 (FF) 3+0+0 3 4 - Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
1222828 Mikrodalga ve Antenler Lab. 1222721 (FF) veya
1222812 (FF)
0+0+2 1 2 - Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
1222814 Opto Elektronik   2+0+0 2 4 - Öğr.Gör.Dr. Yalçın EZGİNCİ
1222818 Sayısal Haberleşme Sist. *** 1222510 (FF) 2+0+2 3 4 - Yrd.Doç.Dr. S.Sinan GÜLTEKİN
1222827 Sayısal Video İşleme   2+0+0 2 4 -
Yrd.Doç.Dr. Murat CEYLAN
1222835 Kablosuz Haberleşme Sistemleri   3+0+0 3 4 - Yrd.Doç.Dr. Özgür ÖZDEMİR
  Toplam Kredi/AKTS 17,5 30    
* Dersten kalmış olanlar seçmelilerden başka bir ders de alabilirler.
** Yalnızca elektronik alanı öğrencileri seçmeli ders olarak alabilirler.
*** Yalnızca elektrik alanı öğrencileri seçmeli ders olarak alabilirler.
           
              Genel Toplam: Kredi = 152,5   AKTS = 240
              Ortak zorunlu dersler (Türk Dili ve Ed. I ve II, Atatürk İlk. ve İnk. Tar. I ve II, Yab. Dil I ve II, ISG I ve II): Kredi=18,  AKTS=18
              (Ortak zorunlu dersler hariç) TOPLAM: Kredi = 134,5   AKTS = 222
                                                                                                          Zorunlu Ders = 200 AKTS
             

Seçmeli Ders = 40 AKTS