MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
TUBİTAK 44

Daha önceki yıllarda Hakem Listesinde Doç.Dr. Harun UĞUZ ve Yrd.Doç.Dr. HalifeKODAZ'ında görev yaptığı Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bu yılki birincilerini seçti. TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na bu yıl 81 ilden 7 bin 401 proje başvurdu. 12 merkezde düzenlenen bölge yarışmalarında birinci olan 202 proje, 20-22 Mayıs tarihleri arasında Ankara’daki final yarışmasında sergilendi. Bu yılki organizasyonda, öğretimüyemiz Doç.Dr.Erkan ÜLKER Akdeniz Bölgesi'nin Bilgisayar alanındaki Hakem Listesindegörev aldı.

Birbirinden ilginç ve sıra dışı 202 proje, jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Temel Fizik, Uygulamalı Fizik,Kimya, Matematik, Sosyoloji, Tarih ve bu yıl eklenen Psikoloji olmak üzere toplam 10 dalda ödüle layık görülen projeler belirlendi.

Başarılı projeler MEB Şura Salonu’nda düzenlenen törenle ödüllendirildi.Törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı M. Emin Zararsız, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, davetliler ile final yarışmasına katılan öğrenci ve öğretmenler katıldı.

http://www.tubitak.gov.tr/tr/haber/ortaogretim-proje-yarismasinda-oduller-sahiplerini-buldu