MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
EPDK ve 21 elektrik dağıtım şirketinden Hackathon Proje Yarışması
EPDK ve 21 elektrik dağıtım şirketinden Hackathon Proje Yarışması
 
Türkiye Cumhuriyeti Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Türkiye genelindeki 21 dağıtım şirketi tarafından Hackathon  Proje Yarışması düzenlenecektir. Yarışmanın birinci etabında her dağıtım şirketi kendi bölgelerinde yer alan üniversite öğrencileriyle hackathon gerçekleştirip, bölge birincilerini belirleyeceklerdir. İkinci etapta tüm bölgelerin birincileri ile tekrar hackathon düzenlenecek ve birinci olan takım üyeleri staj imkanı ve çeşitli hediyelere sahip olacaktır.
        
  • Üniversitemizin  bilgisayar, elektrik – elektronik ve mekatronik mühendisliği bölümlerinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrenciler en az 3 en çok 6 kişilik ekipler oluşturarak projenin ilk etabı için başvuruda bulunabilirler.
  • Yarışma enerji sektöründeki inovatif projeler üzeri olacak ve takımlar projelerini yazılım olarak sunacaklardır.
         
  •  Planlanan yarışma süresi 24  ya da 48 saat olacaktır.
 
 
Hackathon Nedir?
      
Hackathon belli bir ortak fikre sahip insanların belirli bir süre içerisinde, takım çalışması halinde aynı ortamda aynı havayı soluyarak inovatif fikirlerini kodlara dökme halidir.   Hackathon amacında yenilikçi ve pratik çözümleri yazılım ile birleştirip hayatımızı kolaylaştıracak güzel projeleri ortaya çıkartmak vardır.
 
 
0850 251 30 00 / 444 8 186
meramedas.com.tr
facebook -> merammedas
twitter -> meramedas