MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
14.BİLMÖK Davetiye

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümü ve/veya ilgili kulübü tarafından organize edilir. BİLMÖK, bilgisayar mühendisliği öğrencileri arasındaki etkileşimi ve iletişimi arttırarak onların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenen mesleki ve sosyal toplantıdır. 

 

BİLMÖK organizasyonu bilgisayar mühendisliği öğrencileri tarafından yapılmasına rağmen, katılımcılar bilgisayar bilimleri ve bilişim teknolojilerine dair herhangi bir bölümden olabilmektedir. Kongreye her üniversitenin ilgili bölümünden resmi temsilcilerin yanı sıra ilgili bölümlerin öğrencileri, akademisyenleri, sektör temsilcileri ve mezunları da davetlidir.  

 

Öncelikli amacımız üniversitelerimizde verilen eğitimin uluslararası arena ile yarışabilecek eşiğe çıkarılması, uygulama süreçlerinin sektöre kazandırılması, tüketen bir anlayışın yerine üreten bir bilgi toplumu olmanın akademisyenler denetiminde yolunun açılmasıdır. 

 

Bu amaçla 14.sü düzenlenecek olan Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi’nin 9-10-11 Mart 2018 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Bilgisayar Topluluğu tarafından İstanbul’da, Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda yapılması planlanmıştır. 

 

Üniversitenizin temsilcileri olarak seçeceğiniz 2 öğrencinize kongremizde, ücretsiz konaklama sağlayarak "Resmi Katılımcı" olarak ağırlamaktan onur duyacağımızı belirtmek istiyoruz. Resmi Katılımcılar üniversite adına adaylık seçimlerinde oy kullanma hakkına sahiptirler. 

 

Kongre detayları ile ilgili ayrıntılı bilgiler kongre internet adresinde http://www.bilmok.org.tr  yayınlanacaktır. 

 

Katkı ve katılımınız dileklerimizle.