MİMARLIK FAKÜLTESİ
MİMARLIK
STAJ DUYURUSU

STAJI YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

 

  1. STAJ BAŞVURU ÖNCESİ İŞLEMLER

 

Mimarlık Bölümü internet sitesinde “STAJ” başlıklı internet adresindeki form doldurularak, Staj Kabul Belgesi (Form 1a), öğrenci tarafından temin edilerek staj yapılacak kuruma onaylatıldıktan sonra Staj Bilgi Formu (Form 1b) ve Nüfus Cüzdan fotokopisi ile birlikte 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar MİMARLIKBÖLÜM SEKRETERLİĞİNE teslim edilmelidir.Öğrencilerimiz staj yaparken Bölümümüz tarafından SİGORTA kaydı yapılacağındanMimarlık Bölümü’ne getirilecek belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir. Aksi takdirde staj yeri başvurusu Mimarlık Bölümü staj komisyonu tarafından kabul edilmeyecektir.

  • Öğrenci Staj Kabul Belgesinde Staj yapılacak yerin ıslak imza ve kaşesi zorunludur.
  • Evraklarda “staj yeri, adresleri ve telefon numarası” açık ve okunabilir şekilde yazılmalıdır.

Staj yapılacak yer için başvuru sonuçları 18 Mayıs 2018 Cuma günü kesinleşmiş olacaktır.

Evraklar teslim edilmeden önce Online Başvurular için BURAYA TIKLAYARAK form doldurulması zorunludur.

 

2.    STAJ BAŞVURU SONUÇLARI KESİNLEŞTİKTEN SONRA İŞLEMLER

 

Staj defteri iç kapağına (Form3b) ve staj pratik sicil fişine (Form2b) öğrencinin fotoğrafı yapıştırılacak, fotoğrafın köşesi Mimarlık Fakültesi öğrenci işleri tarafından mühürlenecektir. Staj ile ilgili gerekli belgelerin götürülmesi ve getirilmesi işlemleri öğrenci tarafından yapılacaktır.Mimarlık Bölüm Başkanlığı’ndan stajın yapılacağı işyerine götürülmek üzere alınan İLGİLİ MAKAMA yazısı(Form 2a) ve Staj Pratik Sicil Fişi - Staj Devam Çizelgesi(Form 2b-2c)ile birlikte stajın yapılacağı firmaya ya da kuruma öğrenci tarafından teslim edilecektir.

Sigorta Primleri:İçin Buraya Tıklayın.

 

3.    STAJ BİTİMİNDEN SONRAKİ İŞLEMLER

 

Pratik Sicil Fişi (Form 2b-fotoğraflı ve mühürlü/kaşeli olarak) ve Staj Devam Çizelgesi (Form 2c) onaylatılıp kapalı zarf içinde,zarfın üzeri staj yapılan birim tarafından imzalı ve mühürlü ya da kaşeli olmalıdır. Staj defteri; İç Kapak (Form 3b-fotoğraflı ve mühürlü/ kaşeli) kısmı staj yapılan birim tarafından imzalı ve mühürlü ya da kaşeli olmalıdır. Günlük bilgilerin yazılacağı sayfalar (Form 3c) ile büro stajı için günlük çalışmalar-çizimleri içeren A3 ebadındaki ekler (Form 3d) staj yapılan birim tarafından imzalı ve mühürlü ya da kaşeli olacak biçimde “SPİRAL” ciltli olmalıdır. Bu defterler, MİMARLIK BÖLÜM SEKRETERLİĞİNE, okulun açıldığı (güz yarıyılı) ilk 2. HAFTA SONUNA KADAR öğrenci tarafından imza karşılığında teslim edilecektir. Teslim edilen staj defterleri, staj komisyonu tarafından belirlenen “Staj Defteri Yazım Kılavuzu” dikkate alınarak yazılacaktır. Teslim edilen staj defterleri ayrıca sumimarlikstaj@gmail.com adresine, ıslak imzalı olacak şekilde taratılarak PDF olarak gönderilecektir. Geç teslim edilen, PDF formatından e-posta olarak atılmayan defterler kabul edilmeyecektir. Stajların sonuçları ilgili komisyon tarafından ilan edilecektir.

 

4.    SELÇUK ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK BÖLÜM İNTERNET ADRESİNDEN TEMİN EDİLECEK BELGELER

 

Form 1 Grubu (Staj öncesi doldurulup bölüme imza karşılığı bölüme teslim edilecek evraklar)

·      Form 1a  Staj Kabul Belgesi (işyerine onaylatılacaktır.)

·      Form 1b  Staj Bilgi Formu / Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 

Form 2 Grubu (Staj yapacak kurumda doldurulacak, staj sonunda zarf içinde okula teslim edilecek evraklar)

·      Form 2a  İlgili makama götürmek üzere Bölüm Başkanlığı yazısı

·      Form 2b  Pratik sicil fişi (fotoğraflı ve mühürlü/kaşeli)

·      Form 2c  Staj devam çizelgesi

 

Form 3 Grubu (Staj defteri sayfaları)

·      Form 3a  Staj defteri dış kapak

·      Form 3b  Staj defteri iç kapak(fotoğraflı ve mühürlü/kaşeli)

·      Form 3c Şantiye  Günlük bilgilerin yazıldığı sayfalar (A4 sayfa ebadında)

.       Form 3c Büro      Günlük bilgilerin yazıldığı sayfalar (A4 sayfa ebadında)

·      Form 3d  Proje ve görsellerin yer alacağı sayfa örneği (A3 sayfa ebadında)

 

 

 

NOTLAR

 

  1. 2018 Yılı Yaz Stajları 18 Haziran 2018 tarihi ile 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcı arasındaki tarihlerde yapılacaktır.
  2. Staj Tarihleri; staj yapılan yer Kamu kurumu ise haftada 5 iş günü, özel sektörde ise 5 ya da 6 iş günü olacak şekilde Resmi ve Dini tatiller düşüldükten sonra hesaplanır. (Şantiye stajlarında Pazar günleri çalışma yapılması durumunda kabul edilir.)
  3. Stajlarla ilgili tarihler Mimarlık Bölümü internet sayfasından ilan edilecektir. Öğrenciler bu tarihleri takip etmek zorundadırlar.
  4. Zorunlu stajlar en az 30 iş günü ŞANTİYE, 30 iş günü BÜRO stajıdır. Zorunlu haller dışında stajların bölünerek yapılması mümkün değildir.