GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
GRAFİK
Dersin Adı   İNTERAKTİF GRAFİK TASARIM
Dönemi Dersin Kodu Teorik Saat / Uygulama Saati AKTS
8 2406813 2,00 / 1,00 5,00
Dersin Düzeyi Lisans
Dersin Dili Türkçe
Dersin Veriliş Biçimi Yüz Yüze
Dersin Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hikmet ŞAHİN
Koordinator E-mail hikmetxsahin gmail.com
Öğretim Elemanı
Yrd. Doç. Dr. Hikmet ŞAHİN
Yardımcı Öğretim Elemanları
Dersin Amacı İki boyutlu tasarımın interaktif ortamda hareketli görüntüye aktarılması.
Temel Bilimler Mühendislik Bilimleri Sosyal Bilimler Eğitim Bilimleri Sanat Bilimleri Sağlık Bilimleri Tarım Bilimleri
0 0 0 0 100 0 0
DERS YÖNTEM VE TEKNİKLERİ
Anlatım, soru-cevap, uygulama.
HAFTA DERS İÇERİĞİ KAYNAK
1 İnteraktif Grafik Tasarımı hakkında genel bilgi. Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
2 Grafik-İnteraktif Etkileşimi Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
3 İnteraktif Grafik Ürünleri Hakkında Bilgi verme ve örnek gösterme. Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
4 Proje: İnteraktif Ortamda Sanatçı Portfolyosu Oluşturma Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
5 Proje: Sanatçı Profili Çıkarma ve Bilgilerin Toplanması Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
6 Proje: İllüstrasyon ve Fotoğraf Düzenlemeleri Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
7 Proje: Web / Tanıtım Cd Arayüz Oluşturma Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
8 Proje: Web / Tanıtım Cd Arayüz Oluşturma Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
9 Proje: Arayüzün Dijital Ortama Aktarılması. Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
10 Ara Sınav Öğrenci Çalışmaları
11 Proje:2 Kurumsal İnteraktif Tasarım Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
12 Proje 2 : Kurumsal İnteraktif Tasarım Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
13 Proje 2 : Arayüz Tasarlama Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
14 Proje 2: Ürün Çıktısı (Cd / Html) ve Değerlendirme Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
15 Genel Değerlendirme Modern Web Tasarım / Hasan Yalçın Web Tasarım Klavuzu / Erkan Balaban Web Tasarım Rehberi / Mustafa Aydemir Tüm görsel ve interaktif medya, Ürün görselleri ve sanatçı portfolyoları (Resim / Heykel / Grafik ve Fotoğraf alanlarında.
DEĞERLENDİRME SİSTEMİ   Ara Sınav Final
  Sayı Katkı Payı Sayı Katkı Payı  
Yarıyıl İçi Çalışmaları : - -
Devam/Katılım : - -
Uygulamalı Sınav : - -
Derse Özgü Staj : - -
Küçük Sınav : - -
Ödev : - -
Sunum ve Seminer : - -
Projeler : - -
Atölye/Laboratuvar Uygulamaları : - -
Vaka Çalışmaları : - -
Arazi Çalışmaları : - -
Klinik Çalışmaları : - -
Diğer Çalışmaları : - -
Ara Sınav   1 40
Final   1 60
AKTS İŞ YÜKÜ TABLOSU   Sayı Süre
Ders Süresi : 14 3
Sınav Dışı Ders Çalışma Süresi : 14 3
Sunum ve Seminer Hazırlama : 2 2
Derse Özgü Staj : - -
Atölye/Laboratuvar Uygulamaları : 14 3
Arazi Çalışmaları : - -
Vaka Çalışmaları : - -
Projeler : 2 7
Ödev : 2 2
Küçük Sınavlar : - -
Ara Sınav : 1 1
Final : 1 1
DERSİN AKTS KREDİSİ 5
No DERS ÖĞRENİM ÇIKTISI KATKISI (*)
D.Ö.Ç. 1 İki boyutlu grafiksel çalışmalar yapabilme. 4
D.Ö.Ç. 2 İki boyutlu grafiksel çalışmaları interaktif ortamlarda kullanabilme. 4
D.Ö.Ç. 3 İnteraktif ortamlarda durağan veya hareketli kompozisyonlar oluşturabilme. 3
D.Ö.Ç. 4 Yapılan çalışmaları farklı ürün gruplarında kullanabilme. 4
* 1: Zayıf - 2: Orta - 3: İyi - 4: Çok İyi
PROGRAM ÇIKTISI VE DERS ÖĞRENİM ÇIKTISI İLİŞKİ MATRİSİ

DÖÇ1DÖÇ2DÖÇ3DÖÇ4DÖÇ5DÖÇ6DÖÇ7DÖÇ8DÖÇ9DÖÇ10DÖÇ11DÖÇ12DÖÇ13DÖÇ14DÖÇ15DÖÇ16DÖÇ17DÖÇ18DÖÇ19DÖÇ20
PÇ1
PÇ2
PÇ3
PÇ4
PÇ5
PÇ6
PÇ7
PÇ8
PÇ9
PÇ10
PÇ11
PÇ12
PÇ13
PÇ14
PÇ15
PÇ16
PÇ17
PÇ18
PÇ19
PÇ20