FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ
Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvuru İlanı

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN BAŞVURUSU VE İSTENEN  BELGELER

Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde 2018-2019 Güz döneminde Yüksek Lisans ve Doktora eğitimine başvuru yapmak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler, eğitim görmek istedikleri Anabilim Dalına 17 Ağustos 2018 tarihine kadar aşağıdaki belgeler ile şahsen başvurmaları gerekmektedir.

1.  a) Doktora Programına müracaatta Lisans ve yüksek lisans diploma ve transkript belgelerinin asılları da ibraz edilerek noter veya temsilciliklerinden onaylı suretleri ve onaylı tercümeleri.

     b) Yüksek Lisans müracaatta Lisans Diploma ve transkript belgelerinin asılları da ibraz edilerek noter veya temsilciliklerinden onaylı suretleri ve onaylı tercümeleri,

2. Türkçe bildiğine dair TÖMER belgesi onaylı örneği, TÖMER belgesi olmayanlara Selçuk Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 10/2 maddesi uygulanır.

3. Öğrenim ücreti Üniversitemiz Yönetim Kurulunun 09/01/2018 tarih ve 01-54 sayılı toplantısında, kendi imkanları ile tezli yüksek lisans ve doktora yapacak yabancı uyruklu öğrenciler için 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı bahar döneminden itibaren dönemlik harç ücreti 1.290,00 TL olarak belirlenmiştir.

4. Pasaport aslı ve Fotokopisi

5. 4 adet Fotoğraf

6. Çift uyruklu vatandaş hakkı olan (Türk ve yabancı ülke vatandaşı) adaylar da Türk vatandaşı olarak başvuru yapacaklardır.

7. Yurt dışından mezun olunan okullara ait okul tanınma belgesi, enstitümüz tarafından YÖK ten alınacak olup, YÖK tarafından tanınma belgesi olumsuz sonuçlananların kayıtları silinecektir.

NOT:

Aşağıdaki Anabilim Dalları 2018-2019 Güz yarıyılında yabancı uyruklu öğrenci alımı yapılmayacağını bildirmiştir.

 

  1. 1-) BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
  2. 2-) MATEMATİK
  3. 3-) METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ
  4. 4-) GIDA MÜHENDİSLİĞİ
  5. 5-) PEYZAJ MİMARLIĞI
  6. 6-) MİMARLIK
  7. 7-) İSTATİSTİK
  8. 8-) MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ
  9. 9-) SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ

NOT:

- Tezsiz Yüksek Lisans öğrencileri hariç, aynı anda birden fazla Tezli Yüksek Lisans programa kayıt yaptırılamaz. Kayıt yaptırdığı tespit edilenlerin kayıtları silinir.