Etkinlik Takvimi
23.01.2020
"Dijital Dönüşüm ve Bankacılık Mesleği" konferansı yapıldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 19.11.2019 15:02:00

Selçuk Üniversitesi Yunak Meslek Yüksekokulu tarafından, Türkiye İş Bankası Yunak Şube Müdürü Yavuz Ergincan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Dijital Dönüşüm ve Bankacılık Mesleği” konulu konferans gerçekleştirildi.

 

 

Yunak Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yapılan programa; Yunak Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatih Yıldırımer, iş adamları Resul Güler, Rahim Şekeroğlu,  personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 

Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Kadir Öztaş’ın dijital dönüşümün bankacılık sektöründeki öneminin doğrudan bankacılık sektöründe çalışanlar tarafından öğrencilere anlatılması için konferansın düzenlendiğini belirtti.

Türkiye İş Bankası Yunak Şube Müdürü Yavuz Ergincan, Türkiye’deki bankaların birçok bankacılık işleminin dijital olarak yapıldığı bugünlere gelinceye kadar olan süreci ayrıntılarıyla ve örneklerle anlattı.

 

 

Ergincan, geçmişte yaşanan problemleri, bunların nasıl çözüldüğünü, yaşanan bankacılık krizlerinin nasıl atlatıldığını, bankaların şimdi bu durumlara karşı neler yapıldığını anlattı. Konuşmaların ardından öğrencilerle karşılıklı soru cevap bölümüne geçildi. Konferansın sonunda sorulan sorulardan en iyi olanlar içerisinden konuşmacı Yavuz Ergincan’ın seçtiği üç öğrenciye de ilgilerinden dolayı konferansa katılan Yunaklı İşadamları Resul Güler tarafından hediye verildi.

 

 

Konuşmacı Yavuz Ergincan’a günün anlam ve önemine binaen Yunak Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatih Yıldırımer tarafından plaket takdimi yapıldı.

 

 Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk