Etkinlik Takvimi
23.01.2020
Selçuk'ta 'Bugün Fidan Yarın Nefes' etkinliği yapıldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 11.11.2019 13:20:00

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde 11 Kasım 2019 saat 11.11’de 81 ilde 2023 noktada 11 milyon fidan dikimi gerçekleştirildi. ‘Bugün Fidan Yarın Nefes’ sloganıyla Selçuk Üniversitesi Kampüs Yerleşkesinde de fidanlar toprakla can buldu.

 

 

 

 

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsü yerleşkesinde düzenlenen fidan dikimine; Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Halıcı, Jandarma İl Komutanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Ahmet Ekizer, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Osman Orhan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

 

Program hakkındaki düşüncelerini dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kara “Ülkemizin her bir köşesinde ülkemizi yeşillendirebilme ve ormanlarımızı geliştirebilme doğrultusunda topluca devlet, millet iş birliğiyle başlattığımız güzel bir gündeyiz. Elimizdeki bütün fidanları toprakla buluşturabilmeyi düşünüp onları yeşillendirirken bu toprakları bize vatan kılan vatanımızı da canı pahasına savunan aziz şehitlerimize bir vefa borcunu ülkeyi toprakları vatan kılabilmenin yeşillendirme sevdasıyla başlatılan bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Konya’da bütün kurum ve kuruluşlarımızla, okullarımızla, öğrencilerimizle, yediden yetmişe bütün vatandaşlarımızla beraber yaptığımız bu çalışmanın ileride gür bir seda olarak memleketimizin ufkunda doğabilecek güzel bir gün olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

Fidan dikiminin ardından Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığının hazırladığı ikramlar dağıtıldı.

 

             

             Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk