Etkinlik Takvimi
20.01.2020
Selçuk Üniversitesine teşekkür plâketi verildi
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 03.11.2019 17:24:00
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e Akdeniz’in tarih, doğa ve kültür kenti Anamur’dan teşekkür plâketi verildi.
 
 
 
 
Anamur Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 6. Anamur Tarım ve Gıda Fuarı etkinlikleri kapsamında, hem fuara hem de Anamur’a olan katkılarından dolayı kurum ve kuruluşlara birer plâket takdim edildi. Plaket töreninde Selçuk Üniversitesi’ne de katılımlarından dolayı bir teşekkür plâketi verildi. Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Tekocak’ın Anemurium Antik Kentinde 2016 yılından bu yana yürütmekte olduğu kazı ve restorasyon çalışmaları ile Anamur’un kültür ve turizm potansiyeline çok önemli bir katkı sağladığından fuar plaket töreni Anemurium Antik Kenti’nde bulunan antik Odeon yapısında gerçekleştirildi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Törende Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin adına hazırlanmış olan plâketi, kendisi adına törene katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özdemir Koçak, Anamur Belediye Başkanı  Hidayet Kılınç’ın elinden aldı. Oldukça kalabalık ve coşkulu geçen plâket törenine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet Başbakanı Ersin Tatar, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar ve diğer protokol üyelerinin yanı sıra basın mensupları, öğrenciler ve Anamur halkı katıldı. 
 
 
 
 
 
 
 
Plâket takdim töreninde Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Anemurium Kazısı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Tekocak bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Anamur ile Kıbrıs arasında yaşanmakta olan kardeşliğin esasında yüzyıllar öncesine dayanan köklü bir geçmiş ve de uzun bir tanışıklığın tezahürü olduğunu, bunun temellerinin de Anemurium Antik Kenti’nde atıldığını belirten Tekocak sonrasında Anemurium Antik Kenti hakkında kısa bir bilgi verdi. Konuşmanın sonrasında düzenlenen mini konserin ardından da hediyeler takdim edildi. Selçuk Üniversitesini 4 yıldır Anamur’da başarılı çalışmaları ile temsil etmekte olan Doç. Dr. Mehmet Tekocak Selçuk Üniversitesi Anemurium Kazısı olarak KKTC Başbakanı Ersin Tatar, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ve Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya günün anısına hediyelerini sundu. KKTC Başbakanı da Selçuk Üniversitesi Anemurium Kazısı’na bir hediye verdi.
 
 
 
 
Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr
ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.
https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl
https://twitter.com/selcukrektorluk