Etkinlik Takvimi
27.01.2020
BİLDİRİ YARIŞMASINDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Yayınlayan Birim
TIP FAKÜLTESİ
Yayın Tarihi: 31.10.2019 16:30:00

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ PLASTİK REKONSTRÜKTİF ve ESTETİK CERRAHİ ASİSTAN BİLDİRİ YARIŞMASI’NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

 

Samsun’da Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği  (TPRECD) 41.                Ulusal Kurultayı düzenlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nın ev sahipliği yaptığı kurultaya 500’ün üzerinde plastik cerrahi katılırken, kurultay boyunca 12 panel, 50 konferans, 120 serbest bildiri, 28 deneyim aktarımı sınıfı ve hemşire oturumlarını içeren kapsamlı bir bilimsel toplantı gerçekleştirildi.

İtalya, Fransa, Avusturalya, Hollanda, Portekiz, Almanya, Yunanistan, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kore’den dünya çapında cerrahların katıldığı kurultayda asistanların deneysel ve klinik dalda yarıştığı “Asistan Bildiri Yarışması”nda deneysel dalda birinciliği Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kazandı.

 

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı olarak Plastik Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Tosun olmak üzere tüm öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.