Etkinlik Takvimi
20.01.2020
Selçuk'ta Mendeley Eğitimi verildi
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 11.10.2019 18:55:00

Selçuk Üniversitesi Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığının organize ettiği Mendeley Kullanıcı (Hızlı ve kolay Atıf Formatı Uygulama) Eğitimi gerçekleştirildi.

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşen programa; Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özdemir Koçak, Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanı Fahrettin Demirci, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Yılmaz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hasan Hüsüseyin Dönmez, Saide Sak, akademik personeller ve öğrenciler katıldı.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özdemir Koçak, “Selçuk Üniversitesi neredeyse 50 yıldır bir geçmişe sahip köklü üniversitelerden bir tanesi. Üniversitemiz; fiziki anlamda önemli imkânlara sahip, donanımlı fakülteleri, yüksekokulları, konferans salonları, ARGE Merkezleri, laboratuvarları, kütüphaneleri de bunun göstergesidir. Bu fiziki imkânlar yapılan akademik faaliyetler içinde önemli bir zemin oluşturmaktadır. Bugün burada bu akademik faaliyetlerimizin nasıl daha olumlu bir şekilde yönetilebileceği konusunda yetkili ağızlardan bilgiler alacağız. Burada anlatılacak olan araştırma ağı ile yaptığımız çalışmaları, makaleleri paylaşmak, alıntılar yapmak, bu çalışmaları çevrimiçi yönetmek, başka araştırmacılarla iletişim kurabilmemiz gibi konularda kendimizi geliştirebileceğimizi düşünmekteyim. Birkaç gündür ülkemizin güneyinde Suriye’de terör örgütlerine karşın bir mücadele yürütülüyor. Bilim insanları olarak bu mücadeleye ve ülkemize vereceğimiz en güzel destek bugünkü toplantı örneğinde olduğu gibi akademik faaliyetlerimizi kendimizi mümkün olduğunca geliştirmeye çalıştırmak ve alanlarımızda söz sahibi olmaktır diye düşünüyorum.  Son olarak programın hazırlanmasında emeği geçen Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanı Fahrettin Demirci başta olmak üzere kütüphane çalışanlarına ve katılımlarınızdan dolayı da sizlere de teşekkür etmek istiyorum. Sağ olun” ifadelerini kullandı.

 

 

Mendeley Kullanıcı Eğitimi sunumunu yapan Saide Sak, “Elsevier aslında yüzyıllardır bilimsel dünya yayınlarıyla katkı sağlayan Einstein gibi bilim insanlarının makalelerini kazandırmış bilim yığını. Fakat tabii ki bilimsel ihtiyaçlar sadece yayınlarla değil farklı bir takım çözümlerle de araştırmacılara destek olunması gerektiğini doğuruyor. Bu anlamda da Mendeley bünyemize kattığımız çözümlerden bir tanesidir. Yayın süreçlerine geçtiğimizde ya da öncesinde hazırlıklarınızda size destek olacak ve zaman kazandıracak bir çözümdür” dedi.

 

 

 

Mendeley Kullanıcı Eğitimi, sunumu soru-cevap şeklinde sona erdi.

 

 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk