Etkinlik Takvimi
20.01.2020
Eczacılık Fakültesi eğitim-öğretim yılı açılış programı yapıldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 10.10.2019 15:20:00

Selçuk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından “2019-2020 Eğitim ve Öğretim” yılı açılış programı düzenlendi.

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Esra Maltaş Çağıl, 5. Bölge Konya Eczacı Odası Genel sekreteri Uzm. Ecz. Ahmet Hakan Koru, Konya Eczane Odası Yönetim Kurulu Üyesi Levent Aksoy, İLKO Fabrika Mesul Müdürü Ramazan Bakal, Eczacılık Fakültesi; sekreteri, öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

 

 

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, öğrencilere ve öğretim üyelerine hitaben yaptığı konuşmada 2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

 

 

Prof. Dr. Hüseyin Kara Konuşmasının devamında ise, “Her birinizin ülkemiz açısından son derece önemli olduğunuzu lütfen aklınızdan çıkarmayın. Selçuk Üniversitesi, misyonu ve vizyonunu araştırma ilkeleri ve politikası ile beraber kurumsal dış değerlendirme sürecini tamamlamış Türkiye’deki nadir üniversitelerden bir tanesi olduğunu da bu vesileyle vurgulamak istiyorum. Sizleri kadim medeniyetlerin sunduğu evrensel değerlerden ışık alabilen, bilim ve teknolojiden gereği gibi yararlanan, çağdaş eğitim ve öğretim metotlarını kullanan, geniş bir bilimsel alanı tarayabilen, belli konularda derinleşebilen ve araştırmacı ruhuyla bilgileri güncelleyebilen, bağımsız araştırma yapabilen, kendine güvenen ve yeteneklerini sürekli geliştirebilen; yüksek kültürlü ve üstün nitelikli ilim ve irfan sahibi bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktayız” diye konuştu.   

 

 

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara tarafından Eczacılık Fakültesi’ne en yüksek puanla kayıt yaptıran Hüma Bağcı’ya Hediye takdiminde bulundu.

 

 

Program toplu fotoğrafların ardından sona erdi.

 

 Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk