Etkinlik Takvimi
7.12.2019
Beyşehir Ali Akkanat Yüksekokulunda Akademik Açılış yapıldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 06.10.2019 11:06:00

Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda 2019 -2020 Akademik yılı açılış programı ve İtfaiye Haftası kutlandı.

 

 

Anamas Oteli’nde gerçekleşen akademik yılı açılış törenine Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Halıcı, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir İl Müftüsü Veysel Kükrek, İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici, Beyşehir Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zengin, Sayıştay Denetçileri, akademik personeller ve öğrenciler katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Beyşehir Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zengin, “Sevgili gençler, İlerde AYAY uzmanı, sosyal hizmet uzmanı olacaksınız. Yaptığınız işte en iyisi olun. Örneğin, otomobil boyası üretiyorsanız en iyi boyayı siz üretin. Örneğin ceviz fidanı üretiyorsanız en iyi fidanı siz üretin. Eğer işinizde iyi olursanız sizi Konya’dan da Kahramanmaraş’tan da ararlar. Bunun için şanslı ve başarılı bir üniversitedesiniz Güzel bir şehirdesiniz. Sizlerin eğitim- öğretiminizde kaliteyi arttırmanın yollarını arıyoruz. Keza 4 yıldır başımızda olan değerli yöneticimiz Prof. Dr. Mustafa Şahin hocamız okulumuzun en küçük sıkıntısı olduğunda kucaklayıcı bir şekilde yardımcımız oluyor. Değerli gençler belki  yakında üniversitemiz ismi değişerek bağımsız bir üniversite olacak. Mezun olacaksınız. Vatana millete faydalı olacaksanız. Yerli ve milli prosedür dahilinde çalışarak yarın buralarda siz konuşacaksınız. Gelen herkese teşekkürlerimi sunar, programın hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

 

 

 

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “ Selçuk Üniversitesi ailesi olarak 2019-2020 akademik açılış programımızın ilkini burada gerçekleştirmiş olduk. Bu vesileyle tüm eğitim-öğretim yılının yükseköğretim camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Aynı zamanda da itfaiyecilik haftası münasebetiyle kendi canlarını riske atarak vatan evlatlarını kurtarmak için mücadele veren tüm itfaiyecilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Selçuk üniversitesi 1975 yılında kurulmuştur ve bu sene 45. Senesini kutlayacağımız bir üniversitedir. 1975 yılına kadar Türkiye’de 11 üniversite vardı. Bizimle birlikte 5 üniversite kuruldu. Toplam 16 üniversite oldu. Ve şu anda o 16 üniversitenin içerisinde en öne çıkanlardan birisi biziz. Bugüne kadar içimizden 8 tane üniversite çıktı. İnşallah ümit ediyoruz. Ali Akkanat Üniversitesi 9. Olacak. Tabii üniversitemiz 23 fakülte, 22 meslek yüksekokulu,5 enstitü,1 konservatuar olmak üzere yaklaşık 60’ın üzerinde akademik birimi olan bir üniversitedir. Devletin birçok kurumunda, çeşitli kademelerde mezunlarımız iş buluyor. Çünkü biz uygulamalı eğitim veriyor ve öğrencilerimizi sahada yetiştiriyoruz. Ve bu güne kadar 650 bin mezun vermişiz. Arkadaşlar kendinizi iyi yetiştirin. Hiç kimseden himmet beklemeyin. İyi yetişmenin temelinde iyi ahlaklı, dürüst, çalışkan, ilkeli, prensipli ve yanında da yaptığı işi en iyi bilen insan olmak yatar. Bu ülkenin gelişmesini istiyorsak kendimizden fedakarlık ederek umumi ve toplumsal menfaatleri her zaman şahsi menfaatlerimizin önünde tutmalıyız. Artık  bilgiyi elde etmek çok kolay bizim sizden istediğimiz bu bilgiyi nasıl kullanacağınız bunu insanlığın ve  ülkenin menfaatine nasıl tedvir edeceğinizdir. Bunu biz size öğretmeye çalışıyoruz. Muhakeme yeteneği ile beraber alanda uygulama yeteneği kazandırmaya çalışıyoruz. Yeni akademik yılın tekrar hem üniversitemiz için hem ülke yükseköğrenimi için hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, “ Bu açılışın ve yeni öğretim yılının önce çocuklarımızın kendilerine sonra devletimize milletimize hayırlar getirmesi dilerim” dedi.

 

 

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici, “ Sivil Toplum Kuruluşlarının ülkemiz üzerinde büyük bir etkisi vardır. Özellikle Konya’mızın sivil toplum konusunda iyi bir çalışmayla tüm ülkeye örnek olduğunu biliyoruz. Çünkü dünyada yapılan yardımların en başında Konya geliyor. Bu yüzden burada yaşamaktan gurur duyuyoruz. Bizim okullarımıza da aslında kritik dönemlerde çok iş düşmekte. Asla yaptığınız işi küçük görmeyin. Öğrendiğiniz her bilgi size mutlaka bir hizmet olarak geri dönecektir. Bunun için özellikle bu okulun buraya açılmasında Akkanat ailesine şükranlarımı sunuyorum. Sevgili öğrenciler, esas teşekkürü siz bize yapacaksanız . Çünkü sizin burada yetişmenizde en büyük desteği biz itfaiyeciler vereceğiz. Biz daha iyi şeyleri çözebilmek adına eğitim ve bilgiyi pekiştirerek memlekete katkı sağlayacağız. Beni dinlediğiniz için teşekkür eder saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici’ ye plaket takdim edildi. Ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

 

 

 

 Akademik törenin sona ermesinin ardından Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Beyşehir Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’ndaki Beyşehir  Fotoğraf Kulübü Yöneticilerinin hazırladığı  Fotoğraf Sergisini gezdi.

 

 

 

 Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk