Etkinlik Takvimi
7.12.2019
Belarus ile yükseköğretim alanında iş birliği artırılacak
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 03.10.2019 09:28:00

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç, Belarus Cumhuriyeti Eğitim Bakanı Igor Karpenko’nun daveti üzerine, iki ülke arasında yükseköğretim ve bilimsel araştırma alanındaki iş birliği konularını müzakere etmek üzere Belarus’a resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

 

 

Ziyarette Başkan M.A. Yekta Saraç’a, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er’in yanı sıra Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Gebze Teknik, İstanbul Medeniyet ve Karabük Rektörleri de eşlik etti. YÖK Başkanı Saraç ile Belarus Eğitim Bakanı Karpenko arasında, iki ülke arasında yükseköğretim alanında iş birliğine yönelik 2016 yılında imzalanmış olan Mutabakat Zaptının uygulanma yollarının ele alındığı bir görüşme gerçekleştirildi.

 

 

YÖK Başkanı Saraç ile Belarus Eğitim Bakanı Karpenko, “Belarus-Türk Üniversiteleri Ortak Forumu”nun açılışına katılarak 2020-2021 yılları için “Belarus Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Arasında Yükseköğretim Alanında İş birliğini Geliştirme Protokolünü” imzaladılar.

 

 

İmzalanan protokoller ile 10 üniversite ile Erasmus anlaşması, 3 üniversite ile Mevlana Değişim Programı, Rusça Mütercimlik Tercümanlık alanında çift diploma, aşı geliştirme ile ilgili iş birliği ve tıp alanında değişim anlaşmaları imzalanmış oldu.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk