Etkinlik Takvimi
18.02.2020
2019-2020 Öğretim Yılı Ders Kayıtları
Yayınlayan Birim
MEVLANA ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ
Yayın Tarihi: 13.09.2019 09:00:00

Değerli öğrenciler,

2019-2020 Öğretim Yılı Güz Yarı Yılı Kayıt Yenileme ve Ders Seçimi 16-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bilimsel Hazırlık Derslerinin geçtiği süre hariç dört yarı yılı tamamlayarak beşinci yarı yıla geçmiş olan öğrencilerimizin ilgili tarihler içerisinde HARÇ ÖDEMELERİNİ Vakıfbanka (öğrenci numaraları ile) yaparak (129 TL) OTOMASYONA girip dönem kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

Ders aşamasını bitirmemiş öğrencilerimizin ilgili tarihler içerisinde (varsa HARÇ ÖDEMELERİNİ Vakıfbanka yaparak) OTOMASYONA girip dönem kayıtlarını yapmaları ve ardından önceki dönemlerden kalan derslerini seçmeleri gerekmektedir. Seçilecek dersin kapanmış olması halinde yeni seçilen dersleri içeren (Ders Değişikliği) dilekçesi ile enstitümüze müracaat edilmelidir.

Yeni kayıt yaptırmış olan öğrenciler Katkı Payı ödemeyeceklerdir.

Yeni kayıt yaptırmış öğrencilerden Bilimsel Hazırlık Dersleri okuyacak olanlar duyuruda ayrıca belirtilmiştir. Bu öğrencilerin dersleri Enstitü tarafından otomatik seçilecektir. Herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

Yeni kayıt yaptırmış öğrencilerden derslere devam etmesi gerekenler danışmanları ile istişare edip Otomasyona girerek derslerini seçebilirler. Ders seçimindeki gerekli bilgiler ders programında ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Bütün öğrencilerimizin derslerini, seminer ve tez çalışmalarını aksatmamalarını duyurur yeni dönemde öğrencilerimize başarılar dileriz.

Mevlâna Araştırmaları Enstitüsü Müdürlüğü

Otomasyon İçin Tıklayınız.

Ders Programı için Tıklayınız.