Etkinlik Takvimi
18.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
SÜ Sağlık Hizmetleri MYO'da mezuniyet sevinci
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 25.06.2019 12:23:00

Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi 

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen törene; Selçuk Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Tahir Balevi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan, SÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurgül Kılınç, Beyşehir Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Y.O. Prof. Dr. Mehmet Zengin, SÜ Kurumsal İletişim Koordinatörü Mustafa Kemal Yavuzyiğit, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

 

Mezuniyetin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan, “Konya Meslek Yüksekokulu bünyesindeki sağlık programlarının ayrılmasıyla kurulmuş ve 1989-1990 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Başlangıçta, Hemşirelik ve Tıbbi Laboratuvar programları bulunan yüksekokulumuz ilerleyen zamanda yeni bölüm ve programları da bünyesine katarak, bugün itibariyle, 4 bölüm ve 12 programdan oluşan mevcut yapısına kavuşmuştur. Okulumuzun en güçlü yanının, gelişen öğretim kadrosu olduğunu ifade etmek isterim. Sevgili mezunlar, eğitim öğretim hayatınızda, ilkokul, lise, yüksekokul gibi her bir okulu bitirip mezun olduğunuzda aslında hayatınızın bir dönemini kapatmış oluyorsunuz. Her biten dönem size yüzlerce, binlerce farklı bilgi öğretip deneyim kazandırarak hayatınızdan çıkıp gitmektedir. Her mezuniyet günü, insanın gelişmesinin, olgunlaşmasının ve aslında biraz da yeni bir kişiliğe dönüşmesinin tescillendiği günlerdir.  Rehberlerinizin kitaplarınız ve öğretim elemanlarımız olan bir eğitim sürecini daha tamamlıyorsunuz. Başta değerli hocalarımız olmak üzere bu süreçte üzerinize emeği geçen eğitim camiamıza teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu 

 

 

Mezunların başarı kazanmasında en büyük etkenlerden biri olan öğrencilerin ailelerine de seslenen Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan, “Kıymetli aileler sizler olmadan evlatlarınızın bu başarıyı kazanmaları ya çok zor belki de imkânsız olacaktı. Bu yüzden bugün sizlerin de kutlanması gerekir. Sevgili mezunlar, bundan sonraki hayatınıza dair olmak üzere sizlere, çok çeşitli tecrübelerden süzülerek değer kazanmış ve toplumda kabul görmüş olan bazı hususları hatırlatmak isterim. Hayatta, insanın sevdiği işi hakkıyla yapması kadar bir insana insanlığını hissettiren çok az şey vardır. Bu sebeple, mesleğinizi icra ederken mesleğinizin hakkını vermekten bir an bile geri durmayınız. İnsan ne ekerse onu biçermiş. Sizlere, uzun ömürler ve hayatınızın ilerleyen dönemlerinde imrenilesi hasat yapanlardan olmanızı gönülden diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Okul birincisi Fizyoterapi Programı Öğrencisi Merve Demir, “Selçuk Üniversitesi gibi köklü bir üniversiteden mezun olmak, bizler için çok büyük bir şans, bu ayrıcalığın gururunu yaşamanın mutluluğunu her zaman taşıyacağız.Kolay olmadı bugün okul birincisiyim, diyebilmek. Bunun için çok çalıştım ve sonunda karşılığını aldım. Bugün burada olmak için bana hep destek olan aileme, mesleğimizi en güzel şekilde öğrenmemiz için emek veren tüm hocalarıma teşekkür ediyorum. Mezun olmak eğitim hayatınızın sonu gibi gözükse de hepimiz için yepyeni bir başlangıç olacaktır. İyi şeyleri inandığınızda, daha iyi şeyleri sabrettiğinizde, en iyi şeyleri asla pes etmediğinizde elde edebilirsiniz” diye konuştu. 

 

 

Mezun öğrenciler, bayrak-flama teslim törenini gerçekleştirdi.

 

 

 

Programda müzik dinletisi ve Konya Grup Kaşık’s gösterisi yapıldı.

 

 

 

 

MYO’da dereceye giren öğrenciler plaketleri takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk