Etkinlik Takvimi
18.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
SÜ Ziraat Fakültesi mezuniyet töreni yapıldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 21.06.2019 12:22:00

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi 

 

 

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine; Ziraat Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Kubilay Kurtuluş Baştaş, Konya Ziraat Odası Başkanı Süleyman Soylu, dekan yardımcıları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileler katıldı. Mezuniyet sema gösterimiyle başladı. 

 

 

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ziraat Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Kubilay Kurtuluş Baştaş şunları söyledi: “Fakültemizden 10 farklı lisans programından mezun olan genç mühendislerimiz ve mimarlarımızın sevincini paylaşmak, fakültemizin ülkemize kazandıracağı mesleğinde yetkin genç mühendisleri şerefle uğurlamak için bir aradayız. Türkiye’de 1846 yılında İstanbul’da ayamama çiftliğinde kurulan ziraat mektebi ile başlayan tarımsal eğitim- öğretim günümüzde çoğunluğun ziraat fakültesi adı altında olmak üzere tarım ve doğa bilimleri, tarım teknolojileri gibi isimler altında 40 civarında fakülte bulunmaktadır. 1982 yılında kurulun Selçuk üniversitesi ziraat fakültesi, halen 10 eğitim programında 3 bin 100 lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisiyle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir”

 

 

Dekan Vekili Doç. Dr. Baştaş, “Bilişim teknolojisindeki baş döndürücü ilerleme ve gelişme sayesinde artık bilgiye ulaşmak çok kolay hale gelmektedir. Bu gelişmeler karşısında bizlere düşen görev ise, öğrencileri kendilerinin kolayca erişebilecekleri teorik bilgilerden çok, uygulamalı, bizzat yaparak öğrenme, sorun çözmeye odaklı, disiplinler arası bilgileri yorumlayabilen bir düzeyde eğitim sistemi ile donatarak, ülkemiz ve dünya tarımına hizmet edebilecek kaliteli ziraat, gıda ve peyzaj mühendisleri yetiştirmek olacaktır. Genç mühendis arkadaşlarım; bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Unutmayınız ki dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir ve ancak değer oluşturduğunuzda başarı sizi takip edecektir. Ayrıca sizler sadece kendiniz ve aileniz için değil, ülkeniz ve insanlık için de başarılı olmak zorundasınız. Sizleri; bugünlere kadar her türlü fedakârlığı göğüsleyerek yetiştiren ailenizi, ülkenizi ve üniversitenizi unutmamanızı talep ediyor, bundan sonraki hayatınızda hepinize üstün başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı

 

 

 

Fakülte Birincisi Peyzaj Mimarlığı Öğrencisi Ertuğrul Önder, bayrak ve toprak teslimini fakülte arkadaşlarına gerçekleştirdi.

 

 

 

Fakültede dereceye giren bölüm birincilerine Konya Ziraat Odası Başkanı Süleyman Soylu tarafından plaket takdim edildi.

 

 

 

 

Ardından tüm öğrenciler, sırasıyla diplomalarını öğretim üyelerinden alarak keplerini havaya atıp mezun olmanın sevincini yaşadı.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk