Etkinlik Takvimi
18.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk'ta 'Yaya Öncelikli Kampüs' uygulaması başladı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 17.06.2019 13:13:00

Selçuk Üniversitesinde ‘Sosyal Farkındalık ve Toplumsal Proje Çalışması’ kapsamında ‘Sende Yaya Olabilirsin’, “Lütfen Yaya’ya Yol Verin” sloganlarıyla sürücülere su ve broşür dağıtıldı.

 

 

 

 

Gerçekleşen uygulamada Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Orhan Ahmet Şener, Koordinatör Yard. Araş. Gör. Mehmet Durmaz ve öğrencilerle birlikte sürücülere su dağıtılarak bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

 

Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Orhan Ahmet Şener yaptığı konuşmasında “Konya Selçuk Üniversitesi kampüs alanı içerisindeki, ‘Yaya Öncelikli Kampüs’ uygulaması Türkiye’deki tüm üniversiteler arasında yapılan ilk uygulamadır. Bu pilot uygulama eminim ki diğer üniversitelere de örnek olacaktır ve çalışmalar devam edecektir. Rektörümüzün bu konudaki desteği bizlere önder olmuştur. Geçmiş yıllarda kampüslerde ağır yaralanmalı kazalar oldu. Bu sebeple de bu uygulama kampüs alanları içerisindeki, önemli uygulamadır” dedi.

 

 

Uygulamada konuşan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Trafik kazalarının yüzde 70’i önlenebilir kazalar, hem yolların yapımındaki fiziki tedbirler hem de sürücülerin bilinçlendirilmesi, kazaların önlenmesinde çok faydalıdır. Kazalar olduktan sonrada zamanında müdahaleyle de oluşan ölümlerin en az yarısı önlenebilir, bu açıdan farkındalık ve bilinçlendirilme çalışmaları önemlidir. Bu bilinçle Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsü başta olmak üzere üniversitemizin tüm ilçelerimizdeki kampüslerinde ‘Yaya Öncelikli Kampüs Uygulamasını’ başlatmış bulunmaktayız. Burada hem sürücülerin bilinçlendirilmesi hem yayaların öncelik haklarını kullanabilmeleri noktasında bilgilendirilmelerini sağlayan çalışmalar yürütmekteyiz. Üniversiteler ülkenin ihtiyacı olan eğitimli insanları yetiştirmekte ve bilimsel faaliyetlere katkı sağlamaktadır. Üniversitelerin bir diğer görevi de toplumun her alanındaki gelişmeleri sağlamak olmalıdır. Biz bu çerçevede bu faaliyetleri sürdürüyoruz, çokta iyi geri dönüşler alıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Uygulama toplu fotoğraf çekiminin ardından sürücülere su ve broşürlerin dağıtılmasından sonra sona erdi.

 

 

 

 Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk