Etkinlik Takvimi
18.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 13.06.2019 14:33:00

 Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 23.’sü düzenlenen 2018-2019 yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşen programa Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Erdoğan, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hasan Hüseyin Korkmaz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcıları, misafir dekanlar, akademisyenler, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Erdoğan, ‘23 yıl önce 1996 yılında kurulan ve 2010 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi adını alan ve içinden bir de Hemşirelik Fakültesi çıkartan okulumuz bugüne kadar 4200 mezun verdi. Bugün 23. mezunlarımız olarak 585 gencimizi daha ekledik. Ulusal manada oldukça itibarlı konumda olan Selçuk Üniversitemizin en saygın fakültelerinden biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yedisi aktif öğrenci eğitimi veren ve toplam 10 bölümden oluşan 2600’ u geçen öğrenci sayısıyla da en büyük fakültelerden biriyiz. Fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz artık sizlerde sağlık ordusuna katılıyorsunuz. Sizleri ve ailelerinizi gönülden tebrik ediyorum. Mesleğinizi icra ederken atacağınız her adımda bizler hocalarınız olarak hep yanında olacağız ifadelerini kullandı.’

 

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, ‘ Mezuniyet dönemi hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz için önemli ve heyecanlı bir gün. Burada öğrencilerimiz mezun olma mutluluğunu hem kendilerine hem de anne babalarına yaşatıyorlar. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederim ifadelerini kullandı. Üniversitemiz 11 Nisan 1975 tarihinde kuruldu ve kurulduğu tarihte Türkiye’deki 16 üniversiteden birisiydi. Bugüne kadar 630 bin mezun verdik. İçimizden 8 tane üniversite çıktı. Çıkan bu üniversitelerin kuruluşuna yardım ettik. Ve buna rağmen küçülmeden, kan kaybetmeden büyüyerek ve geleceğe doğru emin adımlarla devam ediyoruz. Selçuk Üniversitesi görünenden çok daha fazla hizmet vermektedir. Ülkemizin birçok kurumunda hizmet veren etkin öğrencilerimizin olduğunu belirtti.Genel Cerrahi uzmanı olarak sağlık hizmetinin önemini çok iyi biliyor ve bu alanda çalışan elamanların hastanelerde sabahın erken saatlerinde çalıştığını görüyorum. Mesleğinde geleceğe dönük planları olan öğrencilerim şartlar değişti ve artık mesleki sektörde en iyiler ve daha iyiler çıktı. Alanınızda kurslar alarak deneyimizini arttırın. Lisansüstü eğitiminiz için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz şeklinde konuştu.’

 

 

 

Dereceye giren öğrencilere plaket takdimi yapıldı. Akademik yemin ve 10. Yıl marşının söylenmesinin ardından kep atma töreni gerçekleştirildi.