Etkinlik Takvimi
19.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
I. Uluslararası Multidisipliner Klinik Toksikoloji Kongresi
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 27.05.2019 10:11:00

24. Ulusal ve I. Uluslararası Multidisipliner Kongresi Selçuk Üniversitesinin katkı ve katılımlarıyla gerçekleşti.

 

 

Konya Novotel’de gerçekleşen kongreye Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Funda Toprak, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, SÜ. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş, Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca, dernek başkanları ve akademisyenler katıldı.

 

 

 

 

 

Kongrede “Zehirlenmelerin Yoğun Bakım Yönetimi” ana teması olarak farklı branşlardan ve farklı ülkelerden bilim insanlarınca Multidisipliner yaklaşımla ele alındı. Kongre, Selçuk Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğunun gösterisiyle başladı. Gösteri sonrasında Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka tarafından SÜHOT Başkanı Öğr. Gör. Kadir Ersan Bilgin’e teşekkür belgesi takdim edildi.

 

 

Açılış konuşmaları yapan Klinik Toksikoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Lale Karabıyık, “Yoğun bakım zehirlenmelerini konuşacağız. Özellikle programa katkı veren ve bizlere anlatacaklarıyla bilgilendirecek hocalarıma çok teşekkür ederim. Klinik Toksikoloji Derneği olarak 1996 yılında kurulan bir derneğiz, 20 yılı aşan bir süredir kongrelerini, kurslarını, etkinliklerini sürdürüyor. Ülkemizin farklı şehirlerinde de sürdürüyoruz. Özellikle Selçuk Üniversitesinin değerli katkılarıyla ve Necmettin Erbakan Üniversitesinin desteğiyle bu toplantıyı gerçekleştirmekteyiz. TÜBİTAK Projemiz var. Üniversitemizden bize destek olan projelerimiz bulunuyor. Tüm bu katkılar için özellikle de Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü başta olmak üzere çok teşekkür ediyorum. Klinik Toksikoloji Derneği kurulduğundan beri günümüze kadar iki kere tarihi olarak başvuruda bulunmuş durumda, klinik toksikolojinin yan dal olması, Anastiyoloji ve Reaminasyo’nun da bu yan dal altında ara dal olması. Sonuçta bir dernek olarak 20 yıldır bu konuda tarihi duruşumuz değişmedi ve aynı noktadayız” diye konuştu. 

 

 

Selçuk Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, “Selçuk Üniversitesi paydaşlığında düzenlenen 24. Ulusal ve 1. Uluslararası Klinik Toksikoloji Kongresine Selçuk Üniversitesi’nin katkılarıyla eşlik etmek bizim için gerçekten bir onur olmuştur. 1975 yılında kurulan üniversitemiz son yıllardaki yapmış olduğu atılımlarla Türkiye’de Fen Bilimlerinde, Sosyal Bilimlerinde ve Sağlık Bilimlerinde çok önemli kongrelere ev sahipliği yaparak gerçek anlamda üniversite-sanayi iş birliğini gerçekleştirmeye çalışarak çok önemli bir adam attı. Bundan sonra da bütün bu sağlık, sosyal ve fen bilimlerinin kongrelerine ev sahipliği ve paydaşlık yapmaktan onur duyacağız” dedi.

 

 

Konya Tabip Odası Başkanı Seyit Karaca, yaptığı konuşmasında ise kongreyi düzenleyen Konya’da ağırlamaya vesile olan herkese teşekkürlerini iletti. Başkan Karaca, ev sahipliği yaptığı için mezunu olmaktan onur ve gurur duyduğu Selçuk üniversitene ayrıca teşekkürlerini dile getirdi.

 

 

Kongre, “Zehirlenmelerin Yoğun Bakım Yönetimi” teması altında yapılan 6 oturumun ardından sona erdi.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk