Etkinlik Takvimi
19.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Akşehir MYO'da mezuniyet sevinci
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 21.05.2019 15:45:00

Selçuk Üniversitesi Akşehir Meslek Yüksekokulu 29.Dönem Mezuniyet Töreni, Akşehir Kültür Merkezinde yapıldı. Bugüne kadar mezun olan 9 bin öğrenciye, bu yıl da 170 yeni mezun eklendi.

 

 

Törende bir konuşma yapan Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Şahin; okulda 7 bölüm ve 11 program olduğunu, ancak 5 bölüm ve 7 programda öğretime devam edildiğini belirterek, kadro ve öğrenci sayısı olarak büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Önceliklerinin kaliteli eğitim olacağını vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Şahin, “Birçok etkinliğe imza attığımız bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, dikey geçiş sınavını kazanarak farklı üniversitelerin fakültelerine geçen öğrencilerimizi rehber olmaları için davet ettik. Buradaki kardeşleriyle tecrübelerini paylaştılar” şeklinde konuştu. Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Şahin, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, üniversite yönetimi, Akşehir Kaymakamı, Belediye Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası ile desteklerini esirgemeyen iş adamlarına teşekkür etti.

 

 

 

 

 

2018-2019 yılı mezunları arasında ilk 3 dereceye giren öğrenciler, mezuniyet belgelerini protokolün elinden aldılar. 29. dönem birincisi olan Şeyda Nur Kola diplomasını Kaymakam Mehmet Türk’ten, dönem ikincisi Atiye Ünal ise Belediye Başkan Vekili İbrahim Öncel’den alırken, Dönem Üçüncüsü Yasemen Sekmen’e mezuniyet belgesini Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Vedat Temel verdi.

Program, okul birincisi Şeyda Nur Kola’nın konuşması ve diploma töreninin ardından kep atılmasıyla sona erdi.

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk