Etkinlik Takvimi
17.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Akşehir İİBF, ISO Belgesi aldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 21.05.2019 08:31:00

Selçuk Üniversitesi Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bir ilki daha gerçekleştirerek lisans düzeyi eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğini bir sistem belgesi olan TS EN 9001:2015 belgesi ile tescilledi.

 

 

Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birçok üniversitenin başvuru yapıp sonuçlandıramadığı, ISO belgesini almayı başardı. Belgenin alınmasında başta SÜ. Rektörlüğünün katkı ve desteği olmak üzere Fakülte Dekanı Prof. Dr. H. Serdar Öğe, Dekan yardımcısı Prof. Dr. Atila Karahan, Fakülte Sekreteri Muhammet Altunyaldız ve Danışmanlık kısmında ise Akşehir Kalkınma Derneği Başkanı Mali Müşavir Ahmet Yıldız’ın titiz çalışmaları neticesinde kısa zamanda belge alma işlemini sonuçlandırdı.Belge ile açıklama yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Öğe, “Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu (ISO), her 5 yılda bir standartları gözden geçirmekte, ihtiyaçlar doğrultusunda revize etmekte ve ilgili taraflar için kullanışlı hale getirmektedir. Türk Standartları Enstitüsü tarafından ise Ocak 2016’da Türk Standardı (TS EN 9001:2015) olarak yayımlanmıştır. Yeni versiyonda, üst düzey liderlik, taahhüt, uyum, amaç, karşılaşılan risk ve fırsatlar üzerine özellikle vurgu yapılmakta, yasal şartlar, rekabetçi pazar teknoloji, sosyal-kültürel-ekonomik çevreler, kuruluşun kültürü, bilgisi, performansı gibi hususlar kuruluşun bağlamının anlaşılmasında rol oynamaktadır. Fark edilebilir değişiklik standart yapı ile çoklu yönetim sistemi kullanan kuruluşların yönetim sistemlerinin entegrasyonunu kolaylaştırılmıştır. Diğer bir değişiklik ise standardın risk tabanlı yaklaşım üzerine odaklanmasıdır. Bu yaklaşım her zaman standardın bir parçası olmasına rağmen, yeni versiyonda daha belirgin hale getirilmiştir. Fakülte olarak; yüksek seviyeli kalite standartlarının benimsenmesi, proses yaklaşımının daha iyi anlaşılması ve uygulanmasını desteklemek amacıyla risk tabanlı yaklaşıma yönelik belirgin bir şart içermesi, daha az kuralla belirlenmiş şartların olması, Dokümanlar üzerinde daha az vurgu yapılması, hizmetler için arttırılmış uygulanabilirliğin olması, kalite yönetim sisteminin sınırlarını tanımlama için bir şart içermesi, kurumsal yapıya vurgu yapılması, liderlik üzerine arttırılmış vurgu yapılması müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik istenen çıktılara ulaşma ile ilgili daha fazla vurgu olması için çaba göstermekteyiz”  dedi. 

 

 

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Öğe, “Bu belge bizim için bir ilk biz fakültemizde eğitim ve öğretimimizle öğrencilerimize kaliteli bir eğitim için çalışmaktayız.  Amacımız, her zaman farkındalık yaratarak tercih edilen ve mezunlarının da tercih edildiği bir yüksek öğretim kurumu olarak, en iyiye en kısa zamanda ulaşmaktır. Bu belgenin alınmasında bizzat emek veren öğretim elemanlarımıza, fakülte sekreterimize, Mali Müşavir Ahmet Yıldız'a ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk