Etkinlik Takvimi
19.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk'ta Seramik Resim Sergisinin açılışı yapıldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 20.05.2019 16:00:00

Selçuk Üniversitesi Müze Müdürlüğü tarafından 20-31 Mayıs 2019 tarihlerinde “2019 Müzeler Haftası” kapsamında düzenlenen Seramik – Resim Sergisi’nin açılış gerçekleştirildi.

 

 

Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin de katkılarıyla Müze Binasında açılan sergiye; Müzeler Müdürü Ömer Faruk Türkan, İl Kültür Müdürü Abdüssettar Yarar, İl Kültür Müdür Yardımcısı Mehmet Yünden, Necmettin Erbakan Üniversitesi Seramik Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mine Ülkü Öztürk, Selçuk Üniversitesi Müze Müdürü Ahmet Pamukçu, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden katılan akademisyenler, seramik sanatçıları ve öğrenciler katıldı.

 

 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Seramik Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mine Ülkü Öztürk’ün küratörlüğünde açılan sergide 145 sanatçıyla çalışıldığı belirtildi. 145 eserin 105’inin seramik sanatçıları 40’ın ise ressamlar tarafından yapıldığını söyleyen Dr. Öğretim Üyesi Mine Ülkü Öztürk, serginin devamının da geleceğini ifade etti.

 

 

Selçuk Üniversitesi Müze Müdürü Arkeolog Ahmet Pamukçu ise Kültür ve Turizm Bakanlığının açıkladığı verilerde; 258 tane özel müze olduğunu belirterek Selçuk Üniversitesi’nin de hem özel müze hem de müze olan 34 üniversiteden biri olduğunu söyledi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, 1982’den beri sürdürülmekte olan “Müzeler Haftasında” düzenlenen etkinliklerde emeği geçen herkese takdir ve teşekkürleri iletti.

 

 

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Yarar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu tür faaliyetleri her zaman desteklemesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk