Etkinlik Takvimi
26.08.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Rektör Şahin'den Dünya Taekwondo Şampiyonası sporcularına ziyaret
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 14.05.2019 16:50:00

Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin yönetiminde yapılan çalışmayı Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin ile Selçuk Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) Sağlık Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Şahin ziyaret ederek sporculara bir moral konuşması yaptılar.

 

 

15-19 Mayıs tarihleri arasında İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenecek olan Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası için milli takım kafilesi çalışmalarını burada sürdürüyor.2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda en önemli organizasyon olan şampiyonaya 150 ülkeden 975 sporcu katılacak. Toplam 5 gün sürecek ve 16 sıklette gerçekleştirilecek şampiyonada Türkiye’yi 8’er kadın ve erkek sporcu temsil edecek.

 

Selçuk Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) Sağlık Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Üniversitemizden, Dünya Taekwondo Şampiyonasına katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Takımdaki tüm sporculara güveniyoruz.” diye konuştu. 

 

 

Selçuk Üniversitesinden 4 öğrencinin de katılımıyla gerçekleşecek Dünya Taekwondo Şampiyonasında; Zeliha Ağrıs, (53 kilo) son dünya şampiyonu ünvanıyla katılarak ikinci kez dünya şampiyonası olmaya çalışacak. Milli sporculardan Zeliha Ağrıs, önceki şampiyonada altın madalya kazanmıştı.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk