Etkinlik Takvimi
17.10.2019
Bir Anne ve Babanın Çocukları ile Hayata Tutunma Başarıları
Yayınlayan Birim
TIP FAKÜLTESİ
Yayın Tarihi: 13.05.2019 08:28:00

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Kitap ve Medeniyet Topluluğu tarafından “Bir Anne ve Babanın Çocukları ile Hayata Tutunma Başarıları” isimli program, Beyhekim Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

 

Programa Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş, Tıbbi Mikrobiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Keşli, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Araştırmacı Cemil Paslı, öğretim üyeleri ve çok sayıda konuk katıldı.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş, “Biz tabi bu hastalığın bir hekim olarak tıbbi boyutuyla ilgileniyoruz. Ancak bunun yanında çok daha incelenmesi gereken büyük problemler var. Ben bu söyleşinin farkındalığı arttıracağını düşünüyorum. Bu nedenle bu söyleşiyi düzenleyen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

Otizm hakkında bilgi veren Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Keşli, “Bu konuda çok başarılı olmuş, hayata tutunma noktasında ciddi özveri ve gayret göstermiş değerli bir anne ve bir baba aramızda. Kendilerine bu etkinliğimize katıldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Açılış konuşmalarının ardından, Otizm Tanılı Çocuk Annesi Fatma Tarhan ve Down Sendromlu Çocuk Babası Uğur Devecioğlu, yaşadıklarını anlattı.

 

 

 

Programın son kısmındaysa, Fatma Tarhan’ın oğlu Konya Teknik Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencisi Enver Taha Tarhan, şiir okudu ve gitar eşliğinde şarkı söyledi.